İlhan Çalışkan

icaliskan@ililproje.com

twitter

Kategori : Ulusal Yazarlar
Tarih : 09.09.2013

Kez Okundu

2013 II. Çeyrek inşaat işgücü girdi endeksleri açıklandı

İnşaat sektörüne ait kritik verilerden biride 06 Eylül 2013 Cuma günü saat 10:00 da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Yapılan araştırmalara göre sektörde çalışan eleman istihdam sayısında azalma yaşanırken çalışan ücretlerinde küçük bir artış dikkat çekiyor. 

İnşaat sektöründe istihdam %1,9 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi 2013 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,9 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi ise; bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %5,9 oranında azaldı.İnşaat sektöründe çalışılan saat %2,0 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi 2013 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2,0 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi ise; bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %5,9 oranında azaldı.
İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş %2,9 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi 2013 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2,9 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi ise; bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %10,9 oranında arttı.
 
YAZARIN TÜM YAZILARI
TOP