Sıradışı Tasarımlar

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

30.11.2015
Eko-Kapsüllerle taşınan ev konforu
Rüzgar, güneş enerjisi, pil ve su filtrasyon sistemi sayesinde tamamen kendi kendine yetebilen Eko-kapsüller Slovakya'da bulunan Niza Architects tarafından tasarlandı. Bir ormanın ortasında, bir dağın tepesinde, ıssız bir adada yani olmak istediğiniz her yerde yeşil enerjiye sahip Eko-kapsüller ile ev konforunda konaklayabilirsiniz. Eko-kapsuller çok küçük görünse de iki yetişkinin rahatça kalabileceği büyüklükte. Kapsül'de iki yatak, bir mutfak, banyo, küçük bir çalışma alanı ve tuvalet bulunuyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :646

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

28.03.2015
Eski ahşap bir ahırdan aydınlık bir yaşam alanına
Tasarımcı uli Schallenberg basit yaşam mantığıyla eski ahşap ahırı aydınlık bir yaşam alanına çevirdi. Hayatın en temel ihtiyaçlarına cevap veren bu yeni yaşam alanını koyu ahşap malzemeye rağmen beyaz çadır ile aydınlık ferah bir alana dönüştürmüş. Mesken içindeki öğelerin tümü hemen hemen orjinal. Ahırdaki salıncak yatak eğlenceli, rahatlatıcı bir alan sunuyor. Geceleri mumlar ile aydınlatılan alan nostaljik sıcak bir ortamı çağrıştırıyor. Tasarımcı eski ahşap mimariyi yaşanılabilir bir alana çevirmekle bireylerin bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor. Her şeyin bir dış görünüşü, bir de içyüzü vardır.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :1062

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

01.11.2014
Herşey aslına döner...
Doldurulan yeşil alanlar ve deniz... Oluşturulan yeni mekanlar…Kentleşme olanca hızıyla devam ederken doğa kendisinden alınanları yavaşta olsa geri almaya devam ediyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :1166
TOP