Mimari Tasarımlar

Tasarım Dünyası

,

Mimari Tasarımlar

24.03.2016
Barcelona’nın kalbinde estetik arayışı
Barcelona’nın kalbinde olup yıllardır farkedilmeyen yapı, Jeroni Granell’in çalışmaları sonunda bambaşka bir kimlik kazanmış. Jenori Granell Barcelona Padua sokakta bulunan eski bir binayı yumuşak kırmızısı ve yeşile çalan renkleriyle bakışları kendine çeken estetik bir yapıya dönüştürmüş. Natüralist bir üslûpta tasarlanan dış cephede kullanılan çiçeklerle çok renkli kompozisyonlar oluşturulmuş. Birbirbirini tamamlayan çiçek motifleri, panjurlar ve evin sokağa bakan cumbasında kullanılan vitray pencereler yapının dikkat çeken en önemli özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :359

Tasarım Dünyası

,

Mimari Tasarımlar

03.02.2015
Pakistan mimarisinde toprak ev projesi
2010 yılındaki sel sırasında ülkenin yaklaşık yüzde 20'si tahrip oldu. Selden 15 milyon kişi etkilendi ve 6 milyon kişi evlerini kaybetti. Evlerin yeniden inşası için yeterli kaynağın bulunamaması sonucu geleneksel yapı teknikleri kullanılarak toprak evler inşa ediliyor. Toprak evlerin yapı teknikleri ilgimizi çekiyor. Projede kolayca herkes tarafından temin edilebilen yerel malzemeler kullanılıyor; çamur, kireç izolasyon ve düz çatı yapıları için malzeme, bambu, bağlayıcı tuğla gibi...
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :1000

Tasarım Dünyası

,

Mimari Tasarımlar

03.12.2014
Coolum Aboda tasarım grubundan dağın kenarında muhteşem bir plaj evi
Avustralyalı mimarlık ofisi Aboda'nın deniz kıyısında tasarladığı 'Coolum koylar plaj evi' tamamlandı. Teraslı plaj evi engelsiz okyanus manzarası üzerine Manivelalı olarak tasarlanmıştır. Her formu doğal ışık ile aydınlatılan evde sıcak ahşap zeminler, beyaz duvarlar ve betonun mükemmel kombinasyonu sergileniyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :1162
TOP