25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

09.09.2017
25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser
Son 25 yılını mağarada geçiren sanatçının yaptığı büyük şaheser
Meksika’nın çöllerinde bir sanatçı. Kendisine sanatçı denmesini sevmeyen bir sanatçı, sanat kavramının da üstüne çıkmış ve yaptıklarıyla büyük bir miras bırakmış Ra Paulette.
25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 2
Projeyi yapma sebebini insanların ruhsal benliğini farketmesine ve huzurlu olduklarını hissetmesine aracı olmak diyerek açıklayan Paulette, mağaranın tamamen bitmesinden sonra burayı sanat odaklı aktiviteler ve sergilerin düzenlendiği bir alana dönüştürecek.

25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 3
​Ra Paulette sanatını mağaraya taşıyan Amerikalı bir sanatçı. Müşterisiyle kendisine aracılık eden patronların kaprisinden, sanata bakışlarından sıkılan sanatçı yıllar önce toplamış araç gereçlerini ve kişisel, bağımsız projesini başlatmış. 

25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 4

25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 5

25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 6

25 Yıl Mağarada Yaptığı Eser  - Görsel 7

Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :647
SONRAKİ TASARIMLAR

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

05.05.2017
Görünce ''Yok Artık!'' Diyeceğiniz Hepsi Birer Sanat Eseri Olan Devasa Ahşap Heykeller
Heykelleri Danimarka ormanlarında sergileyen yetenekli sanatçının yaptığı eserler özellikle çocuklar tarafından çok fazla ilgi görüyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :643

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

30.11.2015
Eko-Kapsüllerle taşınan ev konforu
Rüzgar, güneş enerjisi, pil ve su filtrasyon sistemi sayesinde tamamen kendi kendine yetebilen Eko-kapsüller Slovakya'da bulunan Niza Architects tarafından tasarlandı. Bir ormanın ortasında, bir dağın tepesinde, ıssız bir adada yani olmak istediğiniz her yerde yeşil enerjiye sahip Eko-kapsüller ile ev konforunda konaklayabilirsiniz. Eko-kapsuller çok küçük görünse de iki yetişkinin rahatça kalabileceği büyüklükte. Kapsül'de iki yatak, bir mutfak, banyo, küçük bir çalışma alanı ve tuvalet bulunuyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :1502
TOP