Tasarım Dünyası

Dekorasyon Önerileri, Yeni Fikirler, Yeni Tasarım Trendleri...

Tasarım Dünyası

,

Mimari Tasarımlar

24.03.2016
Barcelona’nın kalbinde estetik arayışı
Barcelona’nın kalbinde olup yıllardır farkedilmeyen yapı, Jeroni Granell’in çalışmaları sonunda bambaşka bir kimlik kazanmış. Jenori Granell Barcelona Padua sokakta bulunan eski bir binayı yumuşak kırmızısı ve yeşile çalan renkleriyle bakışları kendine çeken estetik bir yapıya dönüştürmüş. Natüralist bir üslûpta tasarlanan dış cephede kullanılan çiçeklerle çok renkli kompozisyonlar oluşturulmuş. Birbirbirini tamamlayan çiçek motifleri, panjurlar ve evin sokağa bakan cumbasında kullanılan vitray pencereler yapının dikkat çeken en önemli özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :361

Tasarım Dünyası

,

Sıradışı Tasarımlar

30.11.2015
Eko-Kapsüllerle taşınan ev konforu
Rüzgar, güneş enerjisi, pil ve su filtrasyon sistemi sayesinde tamamen kendi kendine yetebilen Eko-kapsüller Slovakya'da bulunan Niza Architects tarafından tasarlandı. Bir ormanın ortasında, bir dağın tepesinde, ıssız bir adada yani olmak istediğiniz her yerde yeşil enerjiye sahip Eko-kapsüller ile ev konforunda konaklayabilirsiniz. Eko-kapsuller çok küçük görünse de iki yetişkinin rahatça kalabileceği büyüklükte. Kapsül'de iki yatak, bir mutfak, banyo, küçük bir çalışma alanı ve tuvalet bulunuyor.
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :565

Tasarım Dünyası

,

Ev Tasarımı

22.08.2015
Taş ve kerpiçten modern mimariye: Taş ev
Perulu mimar Marina Vella'nın kırsal alanda tasarladığı bu ilginç modern yapı, ev inşa etmek için taş ve kerpiçin kullanıldığı yıllardan izler taşıyor. Yapının duvarlarında kullanılan kerpiç, kışın sıcak yazın soğuk tutmasıyla doğal bir iklimlendirme sağlıyor. Bölgenin doğal faunasıyla uyum içinde tasarlanan yapı duyusal ve görsel bağlantılar içeriyor. Açık havada yemek keyfi için korunaklı bir verandaya sahip yapı peysajıyla da dikkat çekiyor. Çatı terası ise yıldızlı bir gecenin vazgeçilmezlerinden...
Yazar :Kenan Bayrak
Okuma :3383
TOP