»Mesa Koza 66 - Proje Detayları

Her yeni yıl yeni yaşam bölgeleri ile büyüyen Ankara, günden güne değişse de başkentin gözde semti Gaziosmanpaşa, değerini yıllardır koruyor. Kent büyüdükçe ve şehrin merkezinde nitelikli yaşam alanları azaldıkça, kentin kalbindeki GOP' un cazibesi ve ayrıcalığı da aynı oranda artıyor. Mesa Koza 66, bölgenin değerine yakışan standartları ve Mesa ayrıcalığıyla Gaziosmanpaşa'da yükseliyor.

Koza 66, Ankara’nın Gaziosmanpaşa semtinde, az ve çok katlı konutlar arasında tasarlandı. Öncelikle simgesel bir kule tasarımına gidildi. Diğer yapılardan ayrışan eşsiz, tek başına duran yapısıyla Koza 66 iki ayrı yaşam tarzını barındıracak bir kurguya sahip… Düşey ve yatay düzenleme içeren bu tasarımda, kulede daha kompakt, daha klasik çözümler sağlanırken yatay blokta stüdyo daireler, galeriler ve iç boşluklarla daha esnek yaşam alanları oluşturuldu. Bu birimlerde bahçeler ve teras alanları ile kullanıcıların yaşam alanları daha da keyifli hale gelebilecek.

Kule kent manzarasına hakim…Formu bir çakıl taşı gibi… Gökyüzüne doğru uzayan yapısı, saydam cepheleri, yumuşatılmış cephe hatları ile konut sakinlerine geniş kent panoramaları sağlıyor. Kulenin tepesinde galeri ve iç boşluklarla zenginleştirilmiş iki kata yayılı yaşam alanları, konut sakinlerine ferah, aydınlık bir ortam sunuyor.

Yatay blok daireleri vadiye bakıyor. Güneydoğu manzaralı bu dairelerin iki girişi var. Birisine doğayla ilişkili güneydoğu yönündeki vadi yolundan ulaşılıyor, diğerine ise avludan…

Yapıların ana giriş noktası Koza Sokak olarak seçildi. Araç ve yaya yaklaşımı düzenlenerek arazinin iki yanında yer alan yan yollardan da kapalı otoparklara girişler sağlandı. Üç farklı kottan girilebilen bu otoparklara ulaşım oldukça rahat…

Koza 66’nın avlusu sosyal tesis ile bütünleştirildi. Yaşam kompleksinin kalbi olacak nitelikteki bu mekânda gece ve gündüz yaşayan gizli, sakin bir yaşam alanı oluşturuldu. Kapalı yüzme havuzu ve fitness salonunu içeren sosyal merkez, doğal ışık, doğal havalandırma imkânı ve güçlü peyzajı ile doğal bitkiler arasında, huzurlu avluda komşuları buluşturuyor.

Tasarım doğaya ayak uydurdu.

Mesa Koza 66, düşey ve yatay olmak üzere iki ayrı bloktan oluşmaktadır. Konutların girişi ana ulaşım yolu olan Koza Sokak üzerinden gerçekleşirken; ön bahçede yapıyı geriye çekerek geniş, ferah bir giriş mekânı kurgulanmıştır. Yüksek blok tasarımı, yeşil alan miktarını artırmış ve konut sakinlerinin Ankara kent manzarasından daha fazla yararlanmasını sağlamıştır.

Arsanın güneydoğusunda, vadi manzarasını seyreden daireler ise yatay blok düzeninde tasarlanmıştır.

Yatay ve dikey yaşam formu...

Mesa Koza 66, proje alanını her yönüyle değerlendirmeyi gözeterek, kule ve alçak katlı iki ayrı blokta, iki farklı yaşam seçeneği sunmaktadır. Koza Sokak yönünde tasarlanan ve zemin + 35 kattan oluşan A Blok'ta, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 olmak üzere, toplam 156 adet daire bulunmaktadır.

Güneydoğuya yönlendirilen B1 ve B2 bloklar ise toplam 50 adet daire olarak tasarlanmıştır. Zemin + 8 kat olarak planlanan bu blok 1+1, 2+1, 3+1 ve stüdyo daireleri içermektedir. Dairelerin düzenlenmesinde arazinin eğiminden de yararlanılarak, maksimum sayıda dairenin teraslardan ve bahçeden faydalanması sağlanmıştır. Ayrıca yatay bloktaki her daire için bir depo alanı da bulunmaktadır.

Şehrin merkezinde park yeriniz hazır...

Avlu altında yer alan kapalı otopark Mesa Koza 66 sakinleri için 270 araçlık park yeri sunarken, açık alanda da 50 adet açık park yeri bulunmaktadır.

Yemyeşil bir avludan serin sulara...

Mesa Koza 66'nın blokları arasında, tüm sakinlerin kullanacağı bir avlu yer almaktadır. Kapalı yüzme havuzunun bulunduğu ortak sosyal kullanım alanları, bu yemyeşil avlunun çevresinde tasarlanmıştır.

İnşaat Durumu

%

Satış Durumu

%

Oturum Durumu

%

»PROJE VİDEOSU

»PROJE HANGİ AŞAMADA

ililproje Görsel Yüklenmemiş

»FOTO GALERİ

1 2 3 4 5 6
TEKNİK ŞARTNAME
İnşaat Teknikleri Deprem yönetmeliğine uygun Yalıtım yönetmeliğine uygun Yapı denetimi yapılmış Zemin etüdü yapılmış

»KONUT ÖZELLİKLERİ

 • Isı Payölçer
 • Merkezi Isıtma
 • Asansör
 • Temiz Su Deposu
 • Paratoner
 • Jeneratör
 • Hidrofor

»SİTE ÖZELLİKLERİ

 • 24 Saat Güvenlik
 • Güvenlik Kamerası
 • Resepsiyon
 • Lobi
 • Görüntülü İnterkom Sistemi
 • Açık Otopark
 • Kapalı Otopark

»AKTİVİTELER

 • Kapalı Yüzme Havuzu
 • Fitness ve Airobik Merkezi
DİĞER PROJELER
1 2 3 ...44 Sonraki

»PROJE

»FİRMA

»PROJE BİLGİLERİ

Proje Adı: Mesa Koza 66
Firma: Mesa Mesken
Konum: Ankara / Çankaya
Birim Sayısı: 206 Konut,
Proje Alanı: 8.776 m2
Konut Tipleri: 4+1, 3+1, 2+1, 1+1
m2 Aralığı: 68 m2 - 264 m2
Fiyat Aralığı: 464.000 TL - 1.961.000 TL
Teslim Tarihi: Eylül 2016

»PROJE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: +90 312 436 85 85
Fax: +90 312 277 37 00
E-mail: info@mesamesken.com
Web: www.mesakoza66.com
Adres: Koza Sokak No:66, 06105
İl / İlçe: Ankara / Çankaya

»PROJE BİLGİLENDİRME

SATIŞ MÜDÜRÜ

»PROJE KONUMU

Haritayı Büyütmek İçin Tıklayınız

PROJE ARA

»FİRMANIN DİĞER PROJELERİ

TOP