»FOLKART TOWERS - Proje Detayları

İZMİR’İN KALBİ YÜKSEKLERDE ATIYOR...

Avrupa’nın 5. yüksek ikiz kuleleri Folkart Towers; İzmir’in yeni iş ve yaşam merkezi ilan edilen Bayraklı’da estetiği ve güveni simgeleyecek.İleri teknolojiler kullanılarak tasarlanan proje, rezidans, ofis katları, alışveriş alanları, spor kompleksi ve seyir terasıyla size prestijli bir yaşam alanı sunuyor.Rezidans hizmetlerinin yükseklere çıktığı projede, tüm detaylar siz ve sevdikleriniz için düşünüldü.
 
Son teknolojiyle tasarlanmış mutfaklar, deniz manzaralı balkonlar, çarşı, cafe ve restaurant hizmetleriyle Folkart Towers’ta yaşamanın ayrıcalığına sahip olun. İzmir’in yeni cazibe merkezi Bayraklı’da, şimdiden yatırımcıların gözdesi haline gelen Folkart Towers; yüksek kira gelirleri ve konforlu ofis katlarıyla yatırımınızı mutluluğa dönüştürüyor. Projede doktorların da rahatı düşünüldü, tüm ofisler yeni muayenehane yönetmeliğine uygun olarak tasarlandı. İzmir’de yaşamı yeniden şekillendirecek bir projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz.
 

İnşaat Durumu

75%

Satış Durumu

70%

Oturum Durumu

0%

»PROJE VİDEOSU

»PROJE HANGİ AŞAMADA

»FOTO GALERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 1 2 3 4 5 6 7 8 9
TEKNİK ŞARTNAME
Teknik Şartname
FOLKART TOWERS


YAPININ GENEL TAŞIYICI SİSTEMİ, YAPI VE TEMEL DİZAYNI 
Taşıyıcı yapının Statik projeleri dünyanın günümüzde geldiği en ileri nokta olan ve dünyada ki son dönem yüksek kulelerinin tamamına yakınının dizaynında da kullanılan Time History Analysis (Zaman Tanım Aralığı ) metodu ile (mevcut metod ile çalışma yapabilen ülkemizdeki 2 firmadan biri olan) Emir Mühendislik tarafından Betonarme yapı olarak dizayn edilmekte olup. Mevcut analizin ihtiyaç duyduğu Deprem Yer Hareketleri ve  Deprem Tehlike Analizleri, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof Dr. Bilge Siyahi ve ekibine  hazırlatılmıştır. Bu veriler çerçevesinde dizayn gerçekleşmekte ve kuleler projelerin ön gördüğü kalitede betonarme ve çelik malzeme ile imal edilecektir.

Temel dizaynı ise Projenin Geoteknik danışmanı Prof Dr. Sönmez Yıldırım liderliğinde ele alınmakta olup, dünyada ki en etkili Yapı derin temelleri-Zemin etkileşim testi olan ve ülkemizde sadece birkaç kez uygulanmış O-Cell metodu ile FUGRO LOADTEST firmasına yaptırılmış olup, aynı zamanda yine bu konuda dünyada ki prestijli yüksek yapıların mühendisliğinde sıklıkla kullanılan ve ülkemizde sadece 1-2 adet örneğine rastlanan Yapının deprem esnasında zemin ile birlikte hareketinin ve uyumunun modellenmesini gösteren Yapı-Temel-Zemin Dinamik Etkileşim Analizi Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof Dr. Bilge Siyahi ve ekibince  hazırlanmaktadır.
Tüm bu hesaplamalar, testler ve analizler neticesinde Kulelerde statik ihtiyaç nedeniyle 2 kat bodrum kat yapılmakta olup mevcut bodrum katların altında yer alan temeller; derin temel prensibi ile yaklaşık -58 metrelerde baret ve/veya kazıklar ile yapılacak olup aynı zamanda Temel alt zemininde kazık aralarında jet grouting ile zemin iyileştirmesi yapılacaktır.
 
KULE RESİDENCE GİRİŞİ VE RESİDENCE KAT HOLLERİ
Projenin genel tasarımına yönelik dizayn ve kalitesini, aynı şekilde RESİDENCE GİRİŞ ve KAT HOLLERİNDE de iç mekan tasarımına uygun olarak  yansıtmak  konseptimizin ana hedeflerinden biri olmuştur. Bu hedeften yola çıkarak  güncel TSE ve/veya DIN ve/veya EN normlarına uygun Granit, Doğal ve/veya kompoze taş duvar ve yer kaplama malzemeleri ve asma tavan sistemleri ile günümüz mimarisini en güncel şekilde uyarlanması sağlanacaktır. Bahsi geçen uygulamalarımız  insan ergonomisinin gerektirdiği ihtiyaçlar ve kullanımları doğrultusunda,  engelli insanlarımızın da ihtiyaçları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecektir.  
 
SU YALITIMI (GENEL)
Projenin genelinde teknik açıdan  ihtiyaç duyulan tüm alanlarda  EPDM, PVC ve/veya Likit su yalıtımı yapılacaktır.
 
OFİS VE RESİDENCE KATLARI MİMARİ UYGULAMA, MEK. SOĞUTMA, ISITMA
Yaklaşık 65 m2 den başlayan Ofis alanlarımız, aynı kat içerisinde projemize bağlı olarak belirlenmiş  ölçüler çerçevesinde modüler olarak büyütülme imkanlarına sahip olacaklardır.
Bu vesileyle müşterilerimiz kendi “Alan=m2” ihtiyaçlarını, sahip oldukları imkanlar doğrultusunda kendileri belirleyebileceklerdir.

Ofis katlarında, Mekanik ve Elektrik altyapı uygulamaları haricinde, mimari açıdan ofis alanlarında, ıslak hacimler dahil herhangi bir iç dekorasyon uygulaması (her türlü zemin, duvar ve tavan kaplamaları, vitrifiye ve batarya ürünleri dahil olmak üzere)  tarafımızdan taahhüt edilmemektedir
 
Ofis alanlarında Soğutma ve Isıtma, merkezi sistem ile yapılacaktır. Her türlü elektrik ve mekanik altyapıya ait tesisat imalatları ve makine montajları (fan coil üniteleri ) , güncel TSE ve veya,DIN ve/veya EN normlarına uygun markalar (Daikin, Mitsubishi, LG ve/veya muadili )  ile tarafımızdan yapılacak ve müşteriye teslim edilecektir. Ofis alanlarında aynı zamanda “merkezi temiz hava” beslemesi de mevcut olacaktır.
 
Ofis alanlarında bahsi geçen ilgili mekanik aksamların (fan coil üniteleri)  montajı Folkart tarafından yapılıp testler tamamlandıktan sonra çalışır halde teslim edilecektir..Ancak daha sonra iç dekorasyona yönelik değişikliklerden dolayı yer değişimi alıcı tarafından yapılacaktır.
 
Toplamda 10 kat içerisinde, 82 adet Residence daire, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak 4 farklı Tip de planlanmışlardır.
 
Yaklaşık 85 m2 den başlayan dairelerimiz sahip olduğumuz güncel ihtiyaçlarımıza, tasarladığımız modern ve yüksek teknolojiye bağlı mimari uygulamalarıyla farklı tiplerde farklı metrajlarıyla cevap verebilmektedir.
 
Tasarım konseptimize bağlı olarak dairelerimizde taahhüt ettiğimiz mimari ve mekanik anlamda ki uygulamalarımız , güncel TSE ve veya,DIN ve/veya EN normlarına uygun olarak 1. Sınıf malzemeler ve ürünler ile gerçekleştirilecektir.
 
Residence katlarında, yapılacak olan mimari uygulamalarda, ıslak hacimler dahil her türlü inşai  uygulama (her türlü zemin, duvar ve tavan kaplamaları, vitrifiye ve batarya ürünleri dahil olmak üzere) tarafımızdan taahhüt edilmektedir. İlgili imalatlar güncel TSE ve veya,DIN ve/veya EN normlarına uygun olarak  gerçekleştirilecektir.
 
Salon ve odalarda 1.sınıf Lamine Parke ve/veya Ahşap kaplamalar, Islak hacimlerde de 1.sınıf porselen seramik duvar (projeye bağlı olarak) ve zemin  kaplamaları  olacaktır.
 
Tavanlar bütün mahallerde asma alçıpan tavan, duvarlar saten alçı ve boya olacaktır. Residence dairelerimiz içerisinde ki temiz kat yüksekliğimiz de 2,80 -  3,00 m (kaplanmış zeminin üst kotu ile asma tavan konstrüksiyonun alt kotu arası kalan temiz yükseklik)  olacaktır.
 
Islak hacimlerde kullanılacak olan Vitrifiye ürünler IDEAL STANDART, DURAVIT, VİTRA veya muadili ile armatürler ise IDEAL STANDART, GROHE, ARTEMA veya muadili ürünler olacaktır.
 
Residence katlarında Soğutma VRV veya Multi sistem klima ile Isıtma ve Sıcak su ise Doğal gaz kaynaklı merkezi sistem ile yapılacaktır. Her türlü elektrik ve mekanik altyapıya ait tesisat imalatları ve makine montajları, güncel TSE ve/veya,DIN ve/veya EN normlarına uygun markalar ile (DAIKIN, MITSUBISHI, LG ve/veya muadili)  tarafımızdan yapılacak ve müşteriye teslim edilecektir, satış sonrası iç dekorasyona yönelik değişikliklerden dolayı yer değişimi söz konusu olursa bu işlem müşterilerimiz tarafından yapılacaktır.
 
Residence dairelerimizin mutfak alanlarında kullanılacak olan 1.sınıf MDF ve/veya Ahşap mutfak möblelerimizin 2 farklı yüzey uygulaması (parlak lake, ipeksi mat) ve 3 farklı renk alternatiflerinin yanı sıra , camlı möble kapaklarda bir diğer seçim alternatifi olarak sunulacaktır. Mutfak tezgahları Corian ,Çimstone, Dekostone, Granit veya muadili ürünler olacaktır. Ankastre mutfak ürünlerimizde de  FRANKE, MIELE, SIEMENS veya muadili  ürünler kullanılacaktır. Bu ürünler ; elektrikli fırın, bulaşık makinesi, elektrikli ceran (cam porselen) ocak, çelik davlumbaz (ve hava kanalı) olacaktır.
 
Ayrıca dairelerin girişinde bir adet Standart Portmanto, Banyo ve WC lerde möbleler, Ebeveyn yatak odasında elbise dolabı gene 1.sınıf malzemeler ile diğer taahhütlerimizi kapsamaktadır.
 
Ayrıca;
Daire kapılarında parmak izi ile giriş
Daire içerisinde doğal gaz, duman ve yangın algılama dedektörleri
Daireye gelen kişinin kuleye giriş noktası (Resepsiyon) kamerası ile daireden izlenebilmesi
Kule içerisinde merkezi yangın ihbar ve uyarı sistemleri mevcut olacaktır.
 
KULE GENELİ GÜVENLİK SİSTEMLERİ
Tüm kule, merkezi CCTV kapalı devre kamera sistemi ile tüm kat holleri,otopark alanları, dış mekan, bodrum, ve giriş çıkış  noktalarından kamera ile izleme
Kartlı sistem ile kuleye ve otopark katlarına giriş
Otopark katlarına araçla kartlı ve/veya OGS ile araç giriş çıkışı
 
KULE GENELİ YANGIN GÜVENLİĞİ
Kule içerisinde merkezi yangın ihbar, uyarı ve sprinkler sistemi
Kulede doğal gaz, duman ve yangın algılama detektörleri
Otopark alanlarında karbon monoksit gaz detektörleri ve uyarı sistemleri
 
KULE GENELİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ
Kulenin ana elektrik dağıtımı “Busbar” kanallar ile yapılacak olup, şalt malzeme ve panolarda ise SİEMENS, SCHNEİDER, ABB, LEGRAND veya muadili markalar kullanılacaktır. 
 
KULE GENELİ  TV
Tüm Residence’ lara  Digital Uydu yayın altyapısı verilecektir.
 
KULE GENELİ İNTERNET
Tüm Residence lara  Fiber optik internet altyapısı verilecektir.
  
KULE GENELİ JENERATÖRLER 
Kulelerde enerji ihtiyacının tamamına karşılık verebilecek Jeneratörler tesis edilecektir.
  
RESİDENCE KATLARINA HİZMET VERECEK ASANSÖRLER
Yüksek hızlı, otomatik açılır kapılı, paslanmaz kaplama kabin KONE, HYUNDAI, OTİS, SCHİNDLER veya muadili 3 ADET (bunların dışında 1 adette yangın asansörü) asansör  Residence  katlarına hizmet verecektir.
 
RESİDENCE OTOPARKLAR
1+1 ve 2+1 Residence’lara 1, 3+1 ve 4+1 Residence’lara ise 2 adet kapalı otopark alanı verilecektir. Ayrıca misafir araçları içinde bina yönetiminin tespit edeceği işletim şekliyle hizmet verecek kapalı otopark alanları mevcut olacaktır.
 
KULE GENELİ DIŞ CEPHE KAPLAMASI
Bina cephelerinde: SCHUCO, HUECK-HARTMANN, SAPA-RC SYSTEM, ÇUHADAROĞLU veya muadili Alüminyum ve Reflekte Cam Panel cephe elemanları ile prekast ve/veya kompozit alüminyum malzeme ile kaplanacaktır.
 
KULE GENELİ TOPLANTI ODASI (ÇOK AMAÇLI SALON)
Kule içerisinde farklı büyüklüklerde Site yönetiminin kontrolünde, gerek günlük gerekse özel günler için kullanılabilecek içerisinde günümüz teknolojisinin sunduğu her türlü teknik özelliği barındıracak olan çok amaçlı toplantı ve sunum salonları bina yönetiminin tasarrufuna bırakılacak  rezerv alanlar şeklinde oluşturulacaktır. Teknik zorunluluklar, projede yapılacak tasarım revizyonları vs. nedenlerle Folkart Yapı A.Ş. kullanılacak malzeme, ürün ve sistemlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

»KONUT ÖZELLİKLERİ

 • Evofis
 • Klima Altyapısı
 • Klima
 • Merkezi Soğutma
 • Parmak İzi İle Daire Girişi
 • Kartlı Kilit Sistemi
 • Yangın ve Duman Dedektörü
 • Asansör
 • Kablosuz İnternet
 • Mutfak Dolapları
 • Uydu TV Altyapısı
 • Teras
 • Jeneratör
 • Hidrofor
 • Su Yalıtımı
 • Isı Yalıtımı

»SİTE ÖZELLİKLERİ

 • Lostra
 • Güvenlik Görevlisi
 • Güvenlik Kamerası
 • Güvenlikli Giriş
 • Lobi
 • Bekleme Salonu
 • Görüntülü İnterkom Sistemi
 • Deniz Manzaralı
 • Kuaför
 • Eczane
 • Teras Cafe
 • Business Center
 • Oto Kuaför
 • Açık Otopark
 • Kapalı Otopark
 • Otomatik Bariyer
 • Kafe
 • Terzi
 • Teknik Destek
 • Temizlik
 • Toplantı Salonları

»AKTİVİTELER

 • Plates
 • Buhar Odası
 • Spa Merkezi
 • Sauna
 • Hamam
 • Jakuzi
 • Masaj Salonu
 • Açık Yüzme Havuzu
 • Çoçuk Oyun Alanları
 • Alışveriş Mağazaları
 • Restorantlar
 • Fitness ve Airobik Merkezi
 • Yürüyüş - Koşu Parkuru
 • Spor Kompleksi
 • Bilardo
 • Masa Tenisi
 • Basketbol Sahası
Etiketler : FOLKART YAPI
DİĞER PROJELER
1 2 3 ...44 Sonraki

»PROJE

»FİRMA

»PROJE BİLGİLERİ

Proje Adı: FOLKART TOWERS
Firma: FOLKART YAPI
Konum: İzmir / Bayraklı
Birim Sayısı: 213 Konut,
Proje Alanı: 27.000 m2
Konut Tipleri: 4+1, 3+1, 2+1, 1+1
m2 Aralığı: 85 m2 - 210 m2

»PROJE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: +90 000 444 22 78
Fax: +90 232 486 88 88
E-mail: info@folkarttowers.com.tr
Web: www.folkarttowers.com
Adres: Manas Bulvarı Adalet Mahallesi No:37
İl / İlçe: İzmir / Bayraklı

»PROJE BİLGİLENDİRME

SATIŞ MÜDÜRÜ

»PROJE KONUMU

Haritayı Büyütmek İçin Tıklayınız

PROJE ARA

TOP