»BATIŞEHİR - Proje Detayları

Emlak Konut GYO A.Ş. ile hasılat paylaşımı metoduyla, Ege Yapı Group ve Emlak Pazarlama A.Ş. ortaklığı ile yapılan Avrupa’nın En Büyük Karma Konut Projesi. Batışehir özellikle merkezi lokasyonu ve içinde barındırdığı 7 farklı yaşam fonksiyonu ile diğer projelerden farklılaşıyor. Batışehir yatırımcılara sunduğu yüksek getiri potansiyeli ve projenin ağırlığını oluşturan büyük metrekareli daireleri ile aileler için uygun bir yaşam alanı sunuyor.

 

Ege Yapı Group, 35 yıllık kurumsal ve bireysel tecrübelerinin tek çatı altında toplanmasıyla oluşturulmuştur. Ege Yapı Group şimdiye kadar birçok alanda gerçekleştirdiği toplam 1,1 milyon, devam eden projeleri ile birlikte 2 milyon metrekare üzeri inşaat gerçekleştirmiş olacaktır. Ege Yapı Group ayrıca Irak ve Suudi Arabistan’da da projeler gerçekleştirmektedir. Ege Yapı Group inşaat sektöründe Türkiye’de uygulanan birçok yeni teknolojiye de öncülük etmektedir. Ege Yapı Group İstanbul Beşiktaş sahilinde Top – Down sistemi ile Türkiye ‘de ilk kez uygulanan bir sistemle 7 yıldızlı bir otel inşaatı gerçekleştirmektedir.

İnşaat Durumu

100%

Satış Durumu

95%

Oturum Durumu

85%

»PROJE VİDEOSU

»PROJE HANGİ AŞAMADA

»FOTO GALERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 1 2 3 4 5
TEKNİK ŞARTNAME
BATIŞEHİR PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

·Kullanılacak tüm malzemeler, TSE normlarında olacaktır.
.Yapı taşıyıcı sistemi son Deprem Yönetmeliğine uygun betonarme karkas olup konutlar ve otoparklar konvansiyonel kalıp sistemi ile yapılacaktır.Yapı temelleri radye temel veya derin temel sistemleri kullanılarak inşa edilecektir.
·Sondaja dayalı zemin ve temel etüdleri yaptırılmıştır.
·İstanbul Teknik Üniversitesi onaylı arazi, zemin koşulları ve temel sistemlerine ilişkin değerlendirme raporu alınmıştır
·İç duvarlar , gaz betonve/veya blok bims ve/veya tuğla duvar ve alçıpan duvar imalatı yapılacaktır.
.Döşemelerde betonarme plak sistemi kullanılacaktır.
·Çatılar;teras çatı olup su ve ısı yalıtımlı olarak imal edilecektir.Teras çatı kaplamalarında seramik,doğal taş veya mıcır uygulaması yapılacaktır.
·Statik hesaplamalarda uluslararası geçerliliği olan statik analiz programları kullanılacaktır.

ISI, SU ve SES YALITIMI

·Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılacaktır.
·Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılacaktır.
·Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılacaktır.
·Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır.
·Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılacaktır.
·Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılacaktır
·Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama ,bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılacaktır. 

 SIHHİ TESİSATI
 
·Kullanma suyu, şehir ana dağıtım şebekesinden temin edilecektir. Şebekeden gelen su için depo, hidrofor ve su filtrasyon (kaba filtre + klorlama) sistemi mevcut olacaktır.
·Daire içi pis su borusu olarak 3,2 mm kalın etli PVC pis su borusu ve ekleme parçaları kullanılacaktır.Şaft içinde ve bodrum kat alt toplamalarında; mineral katkılı polipropilen esaslı kendinden ses ve ısı izolasyonlu, çok katmanlı, -10/90°C sürekli sıcaklığa dayanıklı DIN 4102 ve DIN 4109 a uygun sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır.
·Sistem 24 saat kullanım sıcak suyu ihtiyacını karşılayacak şekilde tesis edilecektir.
·Her bağımsız bölüm için, katlarda oluşturulmuş tesisat şaftlarının içine konulacak olan soğuk ve sıcak su sayaçları vasıtası ile her bağımsız birimin kullanım soğuk su ve sıcak su sarfiyatı ayrı ayrı ölçümlenecek ve aylık olarak yönetim tarafından fatura edilecektir. Soğuk suda ferdi abonelik işlemi olmayacaktır.
·Sitede rezerve olarak 2 günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde su deposu yapılacaktır.

YANGIN TESİSATI
 
·Türkiye Yangından Koruma Yönetmeliği standartına uygun olarak ada bazında merkezi su deposu varsa TSE,yoksa UL/FM,VDS vb.uluslararası sertifikalara sahip yangın pompa istasyonu ile yangın söndürme sistemi kurulacaktır.
·Kat hollerinde yangın söndürme dolapları ve yangın ihbar butonu yapılacaktır.
·Dairelerde mutfak bölümünde gaz kaçağında devreye girecek, yangın algılama sistemine dahil, gaz alarm dedektörü konulacaktır.
·Blok girişlerinde, site içi sosyal tesis ile merkezi ısıtma alanlarındaki doğalgaz tesisatı; depremde ve kaçak gaz algılamasında gazı otomatik kesecek şekilde selenoid vanalı olarak döşenecektir.
·Daire içlerindeki antreye optik duman dedektörü, mutfakta ısı artış dedektörü konulacaktır.
·Kapalı otoparklarda yangın alarm sistemi projesinde gösterilen yerlerde karbonmonoksit (CO) dedektörleri ve yangın ihbar butonları, yangın dolapları ve yangın söndürme sistemi (sprinkler) yapılacaktır.
·Yangın ihbar sistemi analog adresli olup yangın alarmında alarmın hangi daireden ve hangi dedektörden geldiği anlaşılabilecektir. Böylece tehlike anında, noktasal olarak çok hızlı bir müdahele sağlanabilecektir. 
·Tüm yangın merdivenleri çıkış kapılarında, asansör holleri, ortak mahaller ve genel hacimlerde kaçış yönlerini gösteren “exit/çıkış” armatürleri daimi olarak yanacaktır. 
“Acil Durum Işıklandırma” armatürleri elektrik kesintisinde hiçbir kumanda olmadan yanacak şekilde dizayn edilecektir. 

ISITMA TESİSATI
 
·Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ile merkezi sistem ile sağlanacaktır. Her bağımsız birimin girişine konacak olan digital ısı sayaçları (pay ölçer) yardımı ile ilgili birimin kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düşen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır.
·Banyolarda havlupan tipi radyatörler diğer mahallerde panel radyatörler kullanılacaktır.

KLİMA TESİSATI

·Tüm dairelerin salon ve yatak odalarında klima için altyapı hazır olacaktır.

ELEKTRİK TESİSATI

·Elektrik tesisatında TSE ve EN standartlarına uygun malzemeler kullanılacaktır.
·Tüm binalarda topraklama tesisatı yapılacaktır.
·Elektrik panolarında insan hayatını korumak için kaçak akım koruma rölesi olacaktır.
·Daire içindeki elektrik prizleri projesine uygun olarak “çocuk korumalı” türden olacaktır.
·Projesinde belirtilen balkonlarda projesine uygun olarak çocuk korumalı,kapaklı,topraklı elektrik prizi konulacaktır.
·Salonda TV lokasyonunda çoklu priz uygulaması düzenlenecektir.
·Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarına telefon ve TV prizi konulacaktır.
·Mutfaklarda, telefon ve TV prizi yapılacaktır.
·Mutfaklarda tezgah üstünde iki adet, banyo ve ebeveyn banyolarında bir adet elektrik priz olacaktır.

TELEFON / TV / INTERNET TESİSATI

·Bina TV tesisatları için merkezi uydu TV sistemi kurulacaktır.Kullanıcı tarafından decoder-receiver temin edilip,abone olunması halinde Digiturk ve D-Smart yayınları izlenebilecektir.Ayrıca 60 adet merkezi yayın(uydu alıcısı olmaksızın) izlenebilecektir.

JENERATÖR SİSTEMİ

·Elektrik kesintisi durumunda, daire ve site içerisindeki tüm elektrik yüklerini %100 besleyecek şekilde jeneratör ve jeneratör enerjisi dağıtım altyapısı yapılacaktır
 
iNTERKOM SİSTEMİ
 
·Dairelerde blok giriş kapısıyla konuşma yapılabilen, kapı otomatiğine kumanda eden renkli ,görüntülü ,digital,renkli interkom sistemi kurulacaktır.
·Tüm dairelerden ve asansörden güvenlik aranabilecek olup, gerektiğinde güvenlik de daireleri arayabilecektir.
·Blok girişlerinden daireler aranabilecek ve şifre ile (anahtar olmaksızın) blok kapıları açılabilecektir.

ASANSÖRLER

·Bloklarda trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun sayıda ve hızda TSE standartlarinda acil kurtarma tertibatı olan asansörlerin temini ve montajı yapılacaktır.Asansörler geniş iç hacimli,granit tabanlı veya holün döşeme malzemesinden dijital göstergeli kabine sahip,çağrı butonları LCD ekranlı olacaktır.
 
OTOPARK
 
·Site sakinleri için her daireye bir(1) adet kapalı otopark ,4+1 ve daha büyük daireler için ise iki(2) adet kapalı otopark tesis edilecektir.
·Kapalı otoparklardan toprak üstüne çıkmadan doğrudan tüm dairelere asansör ile ulaşım sağlanacaktır.
·Kapalı otoparklardan asansörlere veya binalara geçiş koridorlarında engelli geçiş rampaları teşkil edilecektir,engelli rampalarının yüzey kaplamaları merdivenler gibi yapılacaktır(üzerlerine kaymaz bant çekilecektir).
·Kapalı otopark kısmında mekanik egzost havalandırma ve duman tahliye sistemi mevcuttur. Kapalı otoparkta belli alanlara gaz algılama (karbonmonoksit) ve uyarı sistemi konulacaktır.
·Yangın yönetmeliğine uygun adresli tip dedektör,manuel yangın ihbar butonu ve flaşörlü yangın ihbar sireni montajı yapılacaktır.Projesine ve yangın yönetmeliğine göre acil aydınlatma ve yönlendirme sortileri LED’li armatürler ile tesis edilecektir.
·Merdivenlerde projesine uygun sensörlü armatürler kullanılacaktır.

PEYZAJ/ÇEVRE DÜZENLEMESİ
 
·Sitenin yapısal ve bitkisel peyzajları onaylı projeye göre yapılacaktır.
·Proje kapsamında yeşil alan olarak gösterilen yerlerde hazır rulo çim yapılacak ve bu alanlarda projesine uygun olarak otomatik kontrollü sulama sistemi yapılacaktır.
·Basketbol sahasına dekoratif projektör,armatürler ile projesine uygun olarak aydınlatma yapılacaktır.
·Engelli ve çocuk arabası sirkülasyonu da düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak,sosyal tesis engelli ve çocuk arabası girecek şekilde teşkil edilecektir.

BİNA ORTAK MAHALLER
 
·Merdivenler, ana giriş ve dış merdivenler seramik,ölçülü boy mermer,doğal granit,granit seramik ile yer kaplaması yapılacaktır.Ayrıca idare onayı ile desen uygulaması yapılacaktır.
·Bina içi duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya olacaktır.
·Blok giriş hollerinde tüm daireler için kilitli kişiye özel posta kutuları konulacaktır.

İÇ VE DIŞ DOĞRAMA

·Dış cephelerde 1. Sınıf, yalıtımlı ve TSE belgeli PVC doğrama veya alüminyum doğrama yapılacaktır.
·Doğramalar gün ışığından maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanacaktır.
·Tüm binanın camlarında ısı kontrol kaplamalı çift cam yapılacaktır.
·Daire giriş kapısı kapı kanadının iki yüzü,pervazı ve kasası ahşap kaplı veya PVC kaplı olacaktır.
·Daire iç kapıları, tasarımına uygun ahşap kasalı veya pvc kaplamalı veya laminant kaplamalı veya lake olarak iç kapı kanadı,kasası,pervazı yapılacak ve madeni aksamıyla birlikte yerine takılacaktır.

»KONUT ÖZELLİKLERİ

 • Merkezi Sıcak Su
 • Merkezi Isıtma
 • Görüntülü Diafon Sistemi
 • Acil Durum Sistemi
 • Deprem Uyarı Sistemi
 • Yangın ve Duman Dedektörü
 • Giyinme Odası
 • Ebeveyn Banyosu
 • Isı Yalıtımı

»SİTE ÖZELLİKLERİ

 • Güvenlik Görevlisi
 • Güvenlik Kamerası
 • Güvenlikli Giriş
 • Orman Manzaralı
 • Süs Havuzu
 • Açık Otopark
 • Kapalı Otopark
 • Otomatik Bariyer
 • Kuru Temizleme
 • Terzi
 • Teknik Destek
 • Temizlik
 • Kreş
 • Toplantı Odası
 • Toplantı Salonları

»AKTİVİTELER

 • Su Sporları
 • Spa Merkezi
 • Uydu TV Altyapısı
 • Sauna
 • Hamam
 • Çocuk Yüzme Havuzu
 • Kapalı Yüzme Havuzu
 • Açık Yüzme Havuzu
 • Sinema
 • Çocuk Oyun Parkı
 • Restorantlar
 • Fitness ve Airobik Merkezi
 • Yürüyüş - Koşu Parkuru
 • Spor Salonu
 • Squash
 • Mini Golf
 • Tenis Kortları
 • Basketbol Sahası
 • Valeybol Sahası
DİĞER PROJELER
1 2 3 ...44 Sonraki

»PROJE

»FİRMA

»PROJE BİLGİLERİ

Proje Adı: BATIŞEHİR
Firma: EGEYAPI
Konum: İstanbul-Avrupa / Bağcılar
Birim Sayısı: 3117 Konut,
Proje Alanı: 800.000 m2
Konut Tipleri: 4+1, 3+1, 2+1, 1+1
m2 Aralığı: 35 m2 - 216 m2
Fiyat Aralığı: 190.000 TL - 1.370.000 TL
Teslim Tarihi: Ocak 2015

»PROJE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tel: +90 000 444 53 43
Fax: +90 216 467 64 55
E-mail: info@batisehir.com
Web: www.batisehir.com
Adres: Göztepe mah. İstoç Oto Center yanı No:10
İl / İlçe: İstanbul-Avrupa / Bağcılar

»PROJE BİLGİLENDİRME

SATIŞ MÜDÜRÜ

»PROJE KONUMU

Haritayı Büyütmek İçin Tıklayınız

PROJE ARA

»FİRMANIN DİĞER PROJELERİ

TOP