​Yabancıların Türk Emlak Piyasasına İlgisi Artıyor

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 05.03.2018

Kez Okundu

2017 yılında yabancı yatırımcılar Türkiye genelinde 22 bin 234 konut aldı. Yabancıların da konut yatırımlarında ilk sırayı İstanbul alıyor.

İstanbul’dan yıl içinde alınan toplam konut sayısı 8 bin 182 oldu. İstanbul’u 4 bin 707 toplam konut satışıyla Antalya takip etti. Bursa ise yabancıya 1.474 konut satışıyla Antalya’nın ardından gelirken, Yalova 1.079, Trabzon da 978 toplam satışlarıyla sıralamada yer alıyor.

Irak’tan Suudi Arabistan’a, Kuveyt’ten Rusya’ya Afganistan’a kadar çeşitli ülke ve kıtalardan yapılan yabancı alımların, gelecek dönemde artarak sürmesi bekleniyor.

Taşı toprağı altın

İstanbul, tüm ilçeleriyle ayrı ayrı yatırımcı için dünya başkentlerinden. Bu nedenle elbette yatırımın da gözdesi. Avrupa yakasında Başakşehir’den Zeytinburnu’na, Kağıthane’den Küçükçekmece’ye kadar, Anadolu yakasında Çekmeköy’den Pendik’e, Kadıköy’den Kartal’a kadar her nokta konut alıcısının radarında.

Bunun temelinde ise son yıllarda ‘kamu yatırımları’ önemli yer almaya başladı. Yerli ve yabancı alıcı, 3. köprüden yeni havalimanına, İzmir-İstanbul Otoyolu’ndan Kanal İstanbul projesine kadar pek çok yatırımın geçişinde olmaya dikkat ediyor.

Duygu Erdoğan / Milliyet

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP