Uçuşa geçen Karaköy'de metrekare fiyatları

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 16.06.2016

Kez Okundu

Galataport projesiyle birlikte dünyada ilk üçe girecek olan Karaköy'de emlak fiyatları 8 yılda 2.5 kat arttı.

Dünyanın önde gelen turizm bölgelerinden biri olmaya hazırlanan Karaköy'de otel projeleri yoğunluk kazanırken, konut fiyatlarında 8 yılda 2,5 kat artış yaşandı. Galataport projesiyle birlikte son yıllarda giderek önem kazanan Karaköy bölgesinin turizm açısından merkez bir konumuna ulaşması bekleniyor. Galataport projesi, Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi olarak da anılıyor. Karaköy'de Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait liman sahasının yenilenmesi projesi 1990'larda Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ortaya atılmıştı.

KARAKÖY'DE OFİS SAYISI AZALIYOR
En büyük patlamanın otelcilik sektöründe yaşanması beklenen Karaköy'de birçok işyeri ve işhanı pansiyon ve hotel olarak işlevini değiştiriyor. Büyük şirketler otel projeleriyle Karaköy ve çevresine yatırım yapıyor. Bölgede köklü bir ticari geçmişe sahip sigorta şirketleri binalarını otele dönüştürülmek üzere satıyor. Bu sebeple Karaköyde ofis kullanımı son derece azaldı.

KRUVAZİYER TURİZMİNDE DÜNYADA İLK ÜÇE GİRECEK
İnşaatı üç yıl sürecek olan liman projesi ile bölgede metrekare fiyatlarının 6000 dolar civarında olması bekleniyor. Salı Pazarı Liman Projesi tamamlandığında Türkiye'nin iki milyon civarında yolcuyla ilk 10'da yer aldığı kruvaziyer turizminde dünyada ilk üçe girmesi bekleniyor. 

EMLAK FİYATLARI 8 YILDA 2,5 KAT ARTTI
Sekiz yıl önce 3000-4000 TL olan birim metrekare değerleri günümüzde 8.000-10.000 TL civarında seyrediyor. Bölgede birim metrekare değerleri açısından tırmanış devam edecek.

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP