Siyahkalem Köy'ün ikinci etabı Mart 2015'te satışa çıkacak

Kategori : Proje Haberleri
Tarih : 23.02.2015

Kez Okundu

İlk etabında 1+1 dairelerin tükendiği Siyahkalem Köy projesinin ikinci etabı mart ayında satışa çıkacak.

Yemyeşil coğrafyası ile doğa içinde rahat bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih edeceği Siyahkalem Köy projesi lokasyonu ile de kolay ulaşım olanağı sunuyor. Sarıyer-Çayırbaşı tüneli ve yeni açılacak olan 3. Köprü ile Kuzey Marmara Otoyolu’na yakın mesafede bulunan proje, Maslak’a da 13 km mesafede yer alıyor. 
 
Zekeriyaköy Köy Evleri projesinde, 15 bin metrekareye sahip, uluslararası markaların yanı sıra yöreye özgü farklı damak tatlarına uygun restoranlar, kafeler, süpermarket, veteriner, organik pazarın yanı sıra sinema salonlarının da bulunduğu açık bir çarşı yer alıyor.

Siyahkalem, 3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilen Emlak Konut GYO ihalesinde en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon TL ve arsa bedeli olarak ise en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip, pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan Köy’de 5 ayrı konut tipi yer alıyor. Köy projesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak LEED NEIGHBORHOOD sertifikasını almak için başvurdu.

Yatırım değeri 1.3 milyar TL olan Siyahkalem Köy projesi etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde olan bir yaşam alanı olarak tasarlandı. Reklamlarında Mustafa Sandal ve eşi Emina Sandal'ın oynadığı Köy projesinin ilk etabı olan 462 konut satışa sunuldu. Kısa sürede ilk etap büyük ilgi gördü. 1+1 daireler tükendi. Projenin ikinci etabı Mart 2015'te satışa çıkacak

Siyah Kalem Mühendislik tarafından İstanbul Zekeriyaköy'de inşa edilen Siyah Kalem Köy'de satışlar devam ediyor. "Şehrin Doğası" sloganı ile hayata geçirilen projede daireler, 550 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Siyah Kalem Köy'de teslimler 2016'da
467 bin metrekare Arsa alanı üzerinde 1.167 konutla yükselen projenin 2016 yılının Aralık ayında yapılması planlanıyor.

SiyahKalem Köy Projesi Detaylı Bilgileri için tıklayınız.

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...11 Sonraki
TOP