​Sancaktepe’de Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar Arttı?

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 14.06.2018

Kez Okundu

Sancaktepe, İstanbul Anadolu Yakası’nın son yıllarda değerini artıran ilçeleri arasında yer alıyor.

İlçenin prim değerinin yükselmesinin başında; Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metto hattı, bölge yeni projelerin artması, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolunun sağladığı ulaşım kolaylıkları ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na olan bağlantıları geliyor. 
İlçe Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro projesiyle beraber adından söz ettirdi. Büyük yankı uyandıran Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun birinci etabının açılışı geçtiğimiz yıl gerçekleşti. 2018 yılının haziran ayında ise Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının diğer kısımlarının hizmete açılması planlanıyor. Merakla beklenen metro hattının ilk bölümü olan Üsküdar-Ümraniye hattını, ikinci etapta Çekmeköy-Sancaktepe takip edecek. Üsküdar-Sancaktepe yolculuk süresini 27 dakikaya düşürecek metro hattının geçiş güzergâhında olan Sancaktepe’de konut fiyatları artıyor. 
Peki, Anadolu Yakası’nın konut pazarında öne çıkan ilçesinde satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Sancaktepe emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Sancaktepe satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 0.25 arttı!
Zingat.com Bölge Raporu 2018 yılı Mayıs ayı verilerine göre, Sancaktepe satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.25 artış gösterdi. Sancaktepe ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 455 TL oldu. Sancaktepe satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 184 bin 151 TL, maksimum 306 bin 900 TL arasında değişiklik gösterirken, ortalama konut satış fiyatı 245 bin 535 TL olarak belirtiliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 16 yılı buluyor.

Sancaktepe kiralık daire fiyatları 1.259 TL’den başlıyor!
Bölgede satılık dairenin yanı sıra kiralık daire fiyatları da yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Sancaktepe’de kiralanan ortalama 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı, 944 TL ile 1.574 TL arasında gösterilirken, ortalama kira fiyatı ise 1.259 TL olarak ölçümleniyor. 

Sancaktepe’nin konutta kazandıran mahallesi: Veysel Karani 
Anadolu Yakası’nın emlak sektöründe yıldızı parlayan ilçesi Sancaktepe’de satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Veysel Karani oldu. Zingat.com Bölge Raporu Mayıs 2018 verilerine göre, Veysel Karani satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 327 bin 920 T ile 546 bin 500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Veysel Karani satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.33 artış kaydetti. Veysel Karani Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 372 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanıyor. 
Kaynak: Zingat  

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP