​Küçükçekmece’nin Prim Değeri Yükseliyor!

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 22.05.2018

Kez Okundu

İstanbul’un en kalabalık ikinci ilçesi Küçükçekmece’nin prim değeri yükseliyor.

Küçükçekmece’nin prim değerinin yükselmesinin başlıca nedenleri arasında, İstanbul Boğazı’na alternatif olarak oluşturulan su yolu projesi Kanal İstanbul güzergâhında yer alması, ulaşım ve markalı konut projelerinin artması geliyor. 
Son yıllarda emlak prim değeri artan Küçükçekmece, ulaşım projeleri ile adından söz ettiriyor. Bölgeden geçecek Halkalı-Sirkeci tren hattının 2018 yılında, 9.4 km uzunluğundaki Bağcılar(Kirazlı)-Küçükçekmece(Halkalı) metro hattının 2019’da ve Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metro projesinin de 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Ulaşım projelerinin hizmete açılmasıyla birlikte Küçükçekmece’de konut fiyatlarının artması bekleniyor. 
Peki, Küçükçekmece ilçesinde satılık daire fiyatları son bir yılda ne fiyatı ne kadar arttı? Küçükçekmece satılık daire fiyatları ne kadar? Küçükçekmece’nin konutta kazandıran ilçesi hangisi? İşte Küçükçekmece konut piyasasına dair önemli bilgiler…

Küçükçekmece’de satılık daire fiyatları artıyor!
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Küçükçekmece ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 487 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor. Farklı konut tiplerinin bulunduğu Küçükçekmece’de satılık konut fiyatları son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.05 artış gösterirken, bölgede bir yıllık satış fiyatları değişimi ise yüzde 2 oldu.
Küçükçekmece satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 261 bin 548 TL ile 435 bin 900 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 348 bin 731 TL olarak belirtiliyor. 

Küçükçekmece kiralık daire fiyatları 1.355 TL’den başlıyor!
Küçükçekmece kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 1.355 TL, maksimum 2 bin 258 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.806 TL olarak ölçümleniyor. 

Küçükçekmece’nin konutta kazandıran mahallesi: Fatih 
Küçükçekmece’de satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Fatih oldu. Fatih satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Fatih Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 306 TL olurken, amortisman süresi 24 yılı buluyor. Fatih’te satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 247 bin 986 TL ile 413 bin 300 TL arasında değişiyor. 

Kaynak : Zingat 


ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP