​KÖY Projesinde Yaşam Başlıyor!

Kategori : Proje Haberleri
Tarih : 07.03.2018

Kez Okundu

Emlak Konut GYO güvencesiyle Siyahkalem tarafından hayata geçirilen, KÖY’ün 1. etabındaki 497 konut sahipleriyle buluşuyor.

1.167 adet konuttan meydana gelen KÖY projesinde1+1’den 6+1’e çeşitli tip ve büyüklüklerde ruhsatı alınmış daire tipleri sunuluyor. Proje Dünyaca tanınmış ve pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından yatay mimaride tasarlanıyor.

Lansmanın gerçekleştiği, 2014 yılı Ekim ayında, KÖY projesinde konutlar metrekaresi 5 bin- 5 bin 500 TL arasında satışa sunulurken, teslim aşamasında metrekare fiyatları 8 bin 500-12 binTL’ye çıktı. 

Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, KÖY projesinin yatırımcılarının, yatırdıkları değeri nominal anlamda hemen hemen ikiye katladıklarını hatırlatarak, bölgeye gelen yeni altyapı projeleri ve diğer büyük yatırımların da etkisiyle, önümüzdeki 3 yılda da en az bir bu kadar daha değerlenme elde edilebileceğini söyledi. 

Kahraman “3.havalimanı yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ve 6 pisti ile dünyanın sayılı havalimanlarından birisi olacak ve yakın çevresine 1 yıl içerisinde 600 bin kişilik bir göç dalgası yaratacak; ayrıca hepimizin de bildiği gibi İstanbul deprem riski açısından 1.derece riskli bir bölgede. Deprem riskinin ve 3.havalimanının bölgeye getireceği dinamizmin farkında olan konut yatırımcıları da bu anlamda kuzeye doğru kayıyor.” dedi.

1,3 milyar TL yatırım değerine sahip olan KÖY’de yer alan 15 bin metrekarelik ÇarşıKÖY’de uluslararası markaların yanı sıra yöreye özgü farklı damak tatlarına uygun restoranlar, kafeler, süpermarket, veteriner, organik pazar, sinema kompleksi ile açık ve kapalı otoparklar bulunuyor.

Zekeriyaköy’ün yeni buluşma noktası olmaya aday olan ÇarşıKÖY’ün yanı sıra projede yer alan anaokulu; ilköğretim okulu, sağlık merkezi; yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurlar; açık ve kapalı yüzme havuzları, 118.000 metrekarelik koruluk alan ile hizmet vermeye hazırlanıyor.

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...14 Sonraki
TOP