​Konut Projelerinde Kampanya Hareketliliği

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 26.05.2018

Kez Okundu

Konut ve ofis satışlarındaki KDV’nin yüzde 8’e, tapu harçlarının da yüzde 3’e düşürülmesi, kamu bankalarının konut kredisi faizlerinde indirime gitmesi ve son olarak gayrimenkul geliştiricilerinin yüzde 20 indirime gitmesi sektörü ciddi oranda hareketlendirdi. Son 10 günde konuta talebin arttığına dile getiren firma temsilcileri “Yoğun hareketlilik yaşıyoruz.


Müşterilerimizde yüzde 30-35 oranında artış oldu. Dolarını bozduran gayrimenkule yatırım yapıyor” dedi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) işbirliğiyle 15 Mayıs’ta başlatılan indirim kampanyası 15 Haziran’da sonra erecek. 45 markalı konut üreticisinin yaklaşık 150 projesinde geçerli olan kampanyada peşin ve kredili satışlarda yüzde 20 indirim uygulanıyor. Kredili satışlarda peşinatlar yüzde 5’e düşürülürken yüzde 15’lik peşinat oranının ise şirketler tarafından taksitlendiriliyor. Aylık yüzde 0.98 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi kullanılabilen kampanyayla 8 milyar lira ciro elde edilmesi hedefleniyor.

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin: Vatandaşlarımız fırsatları  iyi değerlendiriyor

“Bakanlar Kurulu kararı ile uygulamaya konulan tapu harcı ve KDV indirimlerinin ardından, konut kredilerinde Hükümetin çağrısıyla düşürülen faiz oranlarının yaratacağı ivmenin sektörümüzü şaha kaldıracağından hiç şüphe duymuyoruz. GYODER olarak, Türkiye ekonomisinin istikrarının devamı ve güçlenmesi için her zaman olduğu gibi, bu dönemde de sorumluluk almaya ve güçlü adımlar atmaya kararlıyız.  Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu tarz fırsatları iyi değerlendiriyor. Sektör temsilcileri olarak yeni kampanyamızda, yüzde 0.98 cazip faiz oranına ek yüzde 20 indirim fırsatı sunarak özellikle orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sağlayacağız. GYODER’in Başkanı olarak, konut almanın tam zamanı olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Hükümetimiz tarafından verilen destekle yola çıktığımız bu kampanyanın tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

 

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım: Gençler konuta daha kolay erişecek

“Türkiye ekonomisinin dinamosu inşaat sektörü olarak, konuta ihtiyacı olan vatandaşlarımız için oluşan bu fırsat iklimine İNDER olarak biz de katkıda bulunuyoruz. Sektör olarak elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Her zaman ekonomiyi ve insanlarımızı düşünerek hareket ediyoruz. Türkiye’de inşaat maliyetleri son bir yılda yüzde 22 artarken sektör konut fiyatlarına bunu yansıtmadı. Konut fiyatları İstanbul’da yüzde 6 Türkiye’de ise yüzde 10 arttı. Şimdi bu zamsız fiyatları peşin ve kredili satışlarda yüzde 20 indiriyoruz, peşinatı ise yüzde 5’e çekiyoruz. Çok cazip bir kampanya dönemiyle gençler, yeni evlenenler başta olmak üzere daha geniş kitlelerin bu avantajlardan yararlanmasını istiyoruz. Onlarca başka sektöre destek olan konut sektörümüz ekonominin dişlilerine biraz daha güç versin. Daha güçlü olalım. İstediğimiz zaman nasıl bir olabildiğimizi de bu fırsatla göstermiş olalım istedik”

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP