​Konut Fiyatlarında Büyük İndirim!

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 17.05.2018

Kez Okundu

Hükümet son dönemde inşaat sektöründe yaşanan durgunluğun önüne geçmek için bazı önemli teşviklerde bulunuyorlar. Gayrimenkul sektörünün çatı örgütleri bir araya geldi ve yeni bir kampanya kararı aldı.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından yapılan açıklamada peşin ve kredili alımda yüzde 20 indirim yapılacağı açıklandı. 

İnşaat sektörünün patronları, konutta hayata geçen ‘yüzde 20 indirim’ kampanyasını değerlendirdi. İşte, konut sektör temsilcilerinin kampanya değerlendirmesi.. 

Tamer Özyurt / Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı:
“Çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz”


Gayrimenkul sektörünün önde gelen markalarının çatı dernekleri olan KONUTDER, GYODER ve İNDER’in açıkladığı kampanya, tüketicilere ciddi bir fırsat sunuyor. Hükümetin başlattığı KDV ve tapu harçlarındaki indirimin ardından kamu bankalarından gelen faiz indirim kararının ardından özel sektörün de elini taşın altına koyması sektöre çok ciddi ivme kazandıracak bir hareketin başlangıcı oldu. 15 Haziran’a kadar geçerli olacak yüzde 20 indirim kampanyası peşin ve banka kredili satışlarda geçerli olacak. İNDER üyesi olarak biz de bu kampanyaya teslime hazır projelerimiz ‘Nlogo’ ve ‘1Coastal City’ projelerimiz ile dahil oluyoruz. Bu kampanya özellikle orta gelir grubunun da ev sahibi olmasının önünü açacak. KDV, tapu harcı ve banka kredisi faiz oranlarındaki indirimlerle birlikte uygulanan yüzde 20 indirim kampanyasının toplamda vatandaşa yüzde 30’a yakın bir indirim oluşturacak. Hem yatırım amaçlı hem oturum amaçlı daire alacaklar için önümüzdeki 1.5 ayı çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz.
 
İhsan Çulhalık / İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı:
 “Yatırım için en uygun döneme girdik”


Hükümetin tapu harcı ve KDV oranlarını indirmesi ve bankalarını da konut kredi faizlerini düşürmesinin ardından, gayrimenkul sektörü de elini taşın altına koydu ve konut fiyatlarında yüzde 20 indirim kampanyasını başlattı. Ortalama 41 firma, tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyasını hayata geçirdi. Böylece ev almak isteyen biri, yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini aylık yüzde 0,98 faiz oranıyla ödeyebilme imkanına kavuştu. Bu, sektöre ivme kazandıracak bir uygulama, yatırım için beklemede kalanların harekete geçeceği bir döneme girdik. Önümüzdeki aylar; gayrimenkul yatırımı yapacaklar için bulunmaz bir fırsat sunuyor. Biz de İnsay Yapı olarak haziran ayında teslim edeceğimiz projemiz ‘Ondörtüç Pendik'te kişiye özel ödeme imkanlarımızla, peşinatı vadelendiriyoruz. Ek bir fiyat artışımız yok, buna ek olarak fiyatlarımızda uyguladığımız yüzde 20 + yüzde 10 indirimle kampanyaya destek oluyoruz. Projelerimizden daire almak isteyip de banka kredisi kullanmak isteyenler 'yüzde 10 peşin 7 yıl 0 faiz' ya da '120 ay 0,99 faiz' ödeme seçeneklerini tercih ederek ev sahibi olabilirler. Bu tip desteklerin daha uzun süreli olmasının sektöre daha ciddi fayda sağlayacağı kanaatindeyiz.
 
Abdüssamet Bahadır/ Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı:
“Orta gelir grubunu ev sahibi yapacak”


Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan inşaat sektörünün canlı kalması ve büyümesi için bazı destek ve düzenlemelere ihtiyaç olduğunu her zaman söyledik. Maliyet artışına rağmen firmaların zam yapmadığı, konutta durgun bir dönemden geçiyoruz. İçinden geçilen bu zor süreçte önce hükümetin KDV ve tapu harçlarındaki indirim kararı, ardından bankaların faiz indirimleri ve şimdi de özel sektörün dahil olduğu kampanyayı çok önemli bir adım olarak görüyoruz. Peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyası sektöre maksimum katkıyı sağlayacaktır. Bazı inşaat malzemesi üreticilerinin de ürünlerinde yüzde 20 indirim yapacaklarını öğrendik, bu da çok sevindirici. Tüketiciler ciddi bir fırsatla karşı karşıya. Bu kampanya özellikle orta gelir grubunun önünü açacak. (Emlakkulisi)

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP