​Kanal İstanbul Güzergahını TOKİ Dönüştürecek!

Kategori : Toki Haberleri
Tarih : 07.03.2018

Kez Okundu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'la ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, Arslan, Kanal İstanbul güzergâhındaki ekolojik dengenin bozulmaması için son derece hassas davranıldığını, ÇED sürecinin de bölgede yaşayanlarla birlikte ele alınacağını ifade etti. 

Bakan Arslan, Kanal İstanbul projesinin çok sayıda bakanlık ve kurumla birlikte yürütüleceğini ifade etti. Arslan, "Güzergahta kentsel dönüşüm için TOKİ devrede olacak. Tarıma elverişli alanlar ayrıca değerlendirilecek. Rüzgâr türbinleri ve enerji nakil hatları için ayrı planlama yapılacak" dedi.

17 kilometrelik sondaj

Arslan, tatlı su havzalarının etkilenmemesi için de özel sistem kurulacağını belirterek şu ifadelerde bulundu; "Kanaldan gelecek tuzlu suyun tatlı su ile karışmaması için tedbir alınacak. 17 kilometre sondaj yaptık. Amaç zeminin yapısını öğrenmek ve ona göre proje geliştirmek. Geçirgenliği önlemek için, tatlı su ile tuzlu suyun karışmaması için, kanal imalatı yapılırken, havuz sistemi gibi bir sistem kurulacak. Kanalda betonarme sistem kullanılacak ve özel malzeme enjekte edilecek" 

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 4 5 6 ...6 Sonraki
TOP