Hızlı Tren, Lüleburgaz Konut Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 09.05.2018

Kez Okundu

Kırklareli’nin en kalabalık ilçesi Lüleburgaz’ın emlak prim değeri artıyor. Prim değerinin artmasında özellikle Hızlı Tren projesinin etkili olması bekleniyor.

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren hattı, İstanbul Halkalı'dan başlayarak sırasıyla Tekirdağ ve Kırklareli illerinden geçecek ve Edirne Kapıkule'ye varacak. Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren güzergâhındaki yerler ise şöyle: Halkalı, Ispartakule, Siding (Çatalca) Çerkezköy, Çerkezköy Yük, Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Babaeski, Siding (Havsa), Edirne ve Kapıkule. 
Yatırım ve ulaşım projeleri ile dikkat çeken Lüleburgaz’da gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip. Peki, Kırklareli’nin konutta pazarında öne çıkan ilçesi Lüleburgaz’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Lüleburgaz satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Lüleburgaz emlak piyasası hakkında önemli bilgiler…

Lüleburgaz satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?
Ulaşım projeleri doğrudan konut fiyatlarının etkiliyor. Kırklareli’nin gelişmiş ilçesi Lüleburgaz’da da ulaşım projeleri ile birlikte konut fiyatlarının artması bekleniyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Lüleburgaz satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Lüleburgaz ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.761 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor.
2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Lüleburgaz’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı minimum 132 bin 71 TL, maksimum 220 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 176 bin 95 TL olarak belirtiliyor. 

Lüleburgaz kiralık daire fiyatları 537 TL’den başlıyor
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Lüleburgaz kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 537 TL ile 895 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 716 TL olarak gösteriliyor.

Kaynak: Zingat

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP