Güngören’de Konut Metrekare Fiyatları Beş Yılda yüzde 128 Arttı!

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 08.01.2018

Kez Okundu

İstanbul’un eski ilçelerinden biri olan Güngören’de kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte konut fiyatları da artmaya başladı.

Zingat.com’un verilerine göre Güngören, İstanbul’un son 5 yıl içinde gayrimenkul fiyatı en çok artan 10 ilçesi arasında yer aldı. Konut metrekare fiyat verilerine göre İstanbul’un Güngören ilçesinde son beş yılda metrekare fiyat artışı yüzde 128 oldu. İlçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları ve ulaşım projeleri konut fiyatlarının artmasını sağlayan en dikkat çeken gelişmeler oldu.
 
Diğer yandan ilçede hayata geçirilen ulaşım projeleri de bölgedeki konut fiyatlarındaki prim değerini artırıyor. 2018 yılında hayata geçmesi planlanan ve Güngören’den geçecek olan Bakırköy İDO - Bağcılar Kirazlı metro hattının da bölgede konut fiyatlarını etkilemesi bekleniyor. Zingat.com Bölge Raporu’na göre Güngören’de son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.23 artış gösterdi. Güngören ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 014 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl oldu. İlçede satılık konut fiyatları 226 bin 081 TL ile 376 bin 800 TL arasında değişiyor.
 
Güngören’de kentsel dönüşümle birlikte konut fiyatları yükselişe geçen birçok bölge yer alıyor. Bunlardan biri de İstanbul’da kentsel dönüş çalışmalarının pilot bölgelerinden biri olan Tozkoparan… İlçede Abdurrahman Nafiz Gürman mahallesinden sonra satılık konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ikinci bölge olan Tozkoparan’da yeni bir yaşam inşa ediliyor. TOKİ ve Güngören Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü projede hedef 16 bin nüfusu yerinden etmeden dönüşüm sağlamak. İlçede Tozkoparan bölgesinin yanı sıra pek çok mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte birçok markalı konut projesi hayata geçiriliyor. İşte Zingat.com verilerine göre Güngören’de mahalle mahalle satılık konut metrekare fiyatları…
 
Güngören’de mahalle mahalle konut metrekare fiyatları…
 
Abdurrahman Nafiz Gürman 4 bin 475 TL
 
Tozkoparan 4 bin 350 TL
 
Haznedar 3 bin 297 TL
 
Güven 3 bin 018 TL
 
Merkez 2 bin 892 TL
 
Akıncılar 2 bin 983 TL
 
Gençosman 2 bin 748 TL
 
Mareşal Çakmak 2 bin 789 TL
 
Güneştepe 2 bin 598 TL

Kaynak : Zingat

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP