​Greenox Projesi Türkiye’nin “En Yeşil Binası” Seçildi!

Kategori : Proje Haberleri
Tarih : 30.11.2017

Kez Okundu

Aycan ve Feres İş Ortaklığı tarafından Çeliktepe’de toplam 120 milyon TL yatırımla inşa edilen Greenox, Sign of the City Awards’de “En Yeşil Bina” kategorisinde kazanan proje oldu.

Türkiye’nin ilk dikey orman konseptiyle inşa edilen ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından geçtiğimiz günlerde EDGE Yeşil Bina Sertifikası ile ödüllendirilen Greenox'un ödülünü Greenox’un mimarı Salih Çıkman, Aycan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçibaşı ve Feres Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yağan aldı.

Türkiye’nin ilk, Dünyanın İkinci Dikey Ormanı Greenox

Greenox’un mimarı, Aycan Feres İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi olan Salih Çıkman, "Greenox’un Leed Gold ve Edge “Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik” sertifikası adaylığı yanı sıra, böyle önemli bir ödülle Türkiye’nin “En yeşil Binası” olarak tescillenmiş olması bizleri çok mutlu etti, gurur duyduk. Greenox’un yeşil bina olmasından hem yaşayanları ve çevresi hem de dünya faydalanacak. “En İyi Rezidans”, “En İyi Mimari”
kategorilerinde de Premium proje seçilen Greenox’un yeşil binaların ülkemizde çoğalmasında öncü olacağına inanıyoruz” dedi.

Toplam 170 konuttan meydana gelen Greenox, İstanbul’un yatırım değeri yüksek olan semtlerinden Çeliktepe’de, Büyükdere Caddesi’ne ve 4. Levent metro istasyonuna 400 metre mesafede rezidans konforu, lokasyon avantajı, 1100 metrekare sosyal tesis alanı ve yüksek tasarruf ile verim sağlayan sürdürülebilir sistemleriyle dikkat çekiyor. Greenox, enerji, su ve malzeme kategorilerinde en az yüzde 40’a varan tasarruf oranıyla yeşil bir yaşam sunmanın yanı sıra iş, alışveriş ve eğlence merkezlerine olan yakınlığıyla da şehrin merkezinde ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. 

Greenox, 25 bin 500 bitki ve 900 ağaçtan oluşan bitki örtüsünün yanı sıra ortak alan aydınlatmasında enerji desteğini güneşten alan, düşük enerji ve su harcayan malzemelerden oluşan, gri su arıtma ve yağmur suyu toplama sistemleri ile bitki ve ağaçların otomatik sulanmasını sağlayan, pencereleri yüksek konforlu UV ışığını kıran camlardan oluşan bir proje olarak Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifikası’na sahip binası
seçilmişti. Greenox, Çeliktepe’de yılda 2 bin 373 m3 oksijen üreterek adeta bir oksijen deposu olacak.

Teslim zamanı yaklaşan Greenox, 440 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Projede Aralık ayına özel yüzde 5+ yüzde 5 indirim veya “Yeşil Konut Kredili Ödeme kampanyası" ile kalan son dairelerini satışa sunuyor. (Emlakkulisi)

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...13 Sonraki
TOP