Gayrimenkul alana vatandaşlık hakkı beklentisi

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 16.05.2016

Kez Okundu

İnşaat sektör temsilcileri, ​gayrimenkul alana vatandaşlık hakkı verilmesi halinde frene basan sektörün tekrar sıçrama yapacağına inanıyor.

Son dönemde inşaat sektöründe yabancıya konut satışında vatandaşlık hakkı verilmesi konusu çokça tartışılmaya başlandı. Hükümet tarafından henüz net bir cevap gelmese de sektörün önde gelen temsilcileri bu konuyu gündeme taşıyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektöründe beklenti büyük. Sektör temsilcileri son dönemde büyüme konusunda frene basan sektörün, sıçrama yapması için yabancıya satılan konutta vatandaşlık hakkı verilmesinin şart olduğunu düşünüyor.

Hükümet, mütekabiliyet yasası ile gayrimenkul alımının önünü açtı ancak vatandaşlık konusunda bir adım atacak mı? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Vatandaşlık konusunda dünya'da birçok örnek bulunuyor. Bugün Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da yaptığınız gayrimenkul yatırımına karşılık vatandaşlık hakkı alabiliyorsunuz. Bu ülkelerde 100 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişen gayrimenkul yatırımlarına oturma izni, yatırımcı vizesi veya vatandaşlık hakkı veriliyor. Ülkemizde de belli standartlar getirerek oluşturulacak bir yasayla inşaat sektörüne büyük bir ivme kazandırılabilir. 

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP