​Finans Merkezi’nin Yükseldiği Ataşehir’de Konut Piyasası Ne Durumda?

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 04.07.2018

Kez Okundu

2008 yılında ilçe olan Ataşehir’in nüfusu 10’uncu yılında 422 bin civarında ve ilçe sınırları dahilinde toplam 17 mahalle bulunuyor.

Ataşehir’de 690 bin metrekare alana inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin çalışmaları da hızla devam ediyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde 560 bin metrekarede ofis, 90 bin metrekarede alışveriş, 60 bin metrekarede rezidanslar konumlandıracak. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi; sağlık tesisleri, okullar ve sosyal merkezleri de barındıracak. Böylelikle bölgede yeni bir yaşam alanı oluşacak. Finans Merkezi’nin çevresinde yeni yapılar yükselirken, Ataşehir’de bu yıl ev fiyatları ne kadar oldu? İşte Zingat.com Bölge raporu 2018 yılı Mayıs ayı verilerine göre Ataşehir’de ortalama 100 metrekare için satılık ev fiyatları… 

Ataşehir’de satılık konut fiyatları
Ataşehir ilçesinde ortalama 100 metrekare için konut metrekare fiyatları 4 bin 896 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor. 
Buna göre, 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ataşehir ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 367 bin 234 TL ile 612 bin 100 TL arasında değişiyor. 

Ataşehir’de kiralık daire fiyatları
Ateşehir satılık daire dışında kiralık ev arayışında da popüler bir ilçe. Ataşehir kiralık daire fiyatları yine ortalama 100 metrekare için 1.837 TL ile 3 bin 61 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Ataşehir’e nasıl gidilir?
Anadolu Yakası’nda bulunan Ataşehir’e İstanbul’un hemen hemen her yerinden ulaşım imkânı var. Avrupa ve Anadolu yakasındaki merkez ilçelerden Ataşehir’e toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşılabiliyor. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı, bu bölgede yaşayanların trafik ve ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. 

Ataşehir’de kimler yaşıyor?
Ataşehir’de oturan kişilerin yüzde 61’i evli, yüzde 29’u bekâr ve nüfusun yüzde 23’ünü üniversite mezunları oluşturuyor. İlçede yüzde 20 oranla çocuk nüfusu (0 -14 yaş aralığında kişiler) bulunuyor. Ataşehir, kültürel etkinlikler açısından zengin bir bölge. Hem ailelerin hem de yalnız yaşayan kişilerin; tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yapıya sahip. Bölge; alışveriş merkezleri, restoranları, kafeleri ve sanat merkezleriyle, ilçede yaşayanlara konforlu bir hayat sunuyor. 

Kaynak: Zingat

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP