Esenyurt-Beylikdüzü'nde 59 Yeni Proje İnşa Ediliyor!

Kategori : Proje Haberleri
Tarih : 19.05.2017

Kez Okundu

Mega kent İstanbul'un son yıllarda öne çıkan gelişim bölgelerinden biri de Esenyurt-Beylikdüzü hattı oldu. Büyük çaplı ve kent merkezine göre uygun fiyatlı arsa bulunabilen bölgede Tekfen'den Özyurtlar'a, Babacan'dan inanlara kadar pek çok markalı konut üreticisinin projeleri yükseliyor.

Geçmişte proje yoğunluğu nedeniyle fiyatlarda düşüş yaşanan bölge, metrobüs hattının hayata geçmesiyle toparlanma yaşamıştı. Günümüzde ise bölgedeki yapılaşma tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede halen üretim ve planlama aşamasında 59 yeni konut projesi bulunuyor. Kent merkezinde yükselen konut fiyatları, orta ve alt gelir grubunu Esenyurt-Beylikdüzü hattına yönlendiriyor. Çünkü bölgede ortalama 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL aralığında metrekare satış fiyatlarına sahip sosyal donatıları olan markalı konut projelerine ulaşmak mümkün. Uygun fiyatlı bu konutların satışı da hızlı oluyor.

Sekizinci projeye başlıyor

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Esenyurt-Beylikdüzü aksında şimdiye kadar yedi proje yaptıklarını ve sekizinci projelerine ise bu yılın sonunda başlayacaklarını söylüyor. Yaklaşık 10 yıldır bu bölgede olduklarını belirten Babacan, "Babacan Premium, Babacan Palas projelerimiz bölgede yer alıyor. Beylikdiizü E-5 üzerinde Marmara Park AVM karşısında 18 bin 400 m2 arazi üzerinde bin 240 konutluk yeni projemize bu yılın son çeyreğinde başlayacağız" diyor.

Şehir merkezinden uzak olması nedeniyle bölgede daha ulaşılabilir fiyatlarla proje üretilebildiğini belirten Babacan, "Bölgede metrekaresi 3 bin 500 ile 4 bin 500 TL aralığında sosyal donatıları olan konutlar mevcut. Böyle nitelikli konutları kent merkezinde iki katı daha yüksek fiyatlardan alabiliyorsunuz. Bu da insanları bu bölgeye çekiyor" yorumunu yapıyor.

“Erişilebilir fiyatıyla öne çıkıyor”

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, "Ulaşım bağlantılarının bölgeye erişilebilirliği artırması, erişilebilir fiyatlı konutların üretilebilmesi, Esenyurt-Beylikdüzü hattını öne çıkarıyor. Bu da birçok prestijli inşaat firmasının rezidans ve nitelikli konut üretmesini sağlıyor. Esenyurt'ta markalı konut piyasası aktif olarak 2006 yılında başladı ve 75 farklı firma rekabet ediyor. Beylikdüzü'nde ise markalı konut piyasası aktif olarak 2004 yılında başladı, yaklaşık 69 farklı firma rekabet etmekte. Önümüzdeki dönemde yeni ulaşım projelerinin hayata geçmesiyle bölge prim potansiyeli barındırıyor." diyor.

Gelişim devam edecek

Büyüyen nüfusu, gelişen altyapısı ve konumu nedeniyle markalı konut projelerinin üssü haline gelen Esenyurt-Beylikdüzü hatlındaki gelişimin önümüzdeki 10 yıllık süreçte de devam etmesi bekleniyor. Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, özellikle Esenyurt'un gelişime oldukça açık bir bölge olduğuna dikkat çekiyor. Özyurt, zaman içinde büyük prim yapması beklenen bu bölgeye yerli ve yabancı pek çok yatırımcının ilgi duyduğunu, özellikle Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Ortadoğu'dan gelen yatırımcıların ilk tercihinin Esenyurt olduğunu söylüyor. Tamer Özyurt, ulaşım imkanlarıyla dikkat çeken bölgede ofis ve rezidans projelerine de ihtiyaç duyulduğuna işaret ediyor. Özyurt, "Özyurtlar olarak ofis ve rezidans ihtiyacına cevap vermeye başladık ve bu yatırımlarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bölgedeki altı projemizin satışları devam ediyor. Daha yapılacak çok iş var. Lansmana çıktığımız Ödül İstanbul projesinin işlerine yeni başladık. Meydan Ardıçlı projemizin lansmanını yapacağız. Projede ön satışlara başladık" diyor.

Ulaştırma etkisi

D100 ve TEM bağlantı yollarıyla ulaşılabilir bir konumdaki bölgenin giderek gelişmesinde altyapı yatırımlarının ve geliştirilen markalı konut projelerinin de etkisi bulunuyor. İstanbul Üniversitesi, Esenyurt Üniversitesi gibi üniversitelerin varlığı da genç nüfusun bölgeye olan ilgisini artırıyor. 1+0, 1 + 1, 2+1 daire tipleri öğrenciler ve yalnız yaşayan beyaz yakalı kesim tarafından talep görüyor.

Yeni projelerde 2+1, 3+1 gibi konut tiplerine de ağırlık veriliyor. Beylikdüzü ise 2+1, 3+1 ve 4+1 konutları tercih eden ailelerin ilgi gösterdiği bir bölge niteliğinde. Kanal İstanbul'a, Üçüncü Havalimanı'na ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantılarına olan yakınlığı ile bölge, İstanbul'un gelecek vaat eden yerleri arasında gösteriliyor. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı, Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy ve Kabataş-Mahmutköy raylı sistem hattı, Bakırköy-AvcılarEsenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) metro hattı ile bölgeye ulaşımın rahatlaması ve konut fiyatlarının yukarı yönlü bir ivme kazanması bekleniyor. 

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...11 Sonraki
TOP