Çeşme’de Yaşamak İsteyenler İçin Emlak Fiyatları

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 14.06.2018

Kez Okundu

Turizm kadar emlak piyasası için de önemli bir yere sahip olan Çeşme, yazlık ev aramalarının yüksek olduğu İzmir ilçesi olarak adından söz ettiriyor. İzmir’in turistik ilçesi Çeşme’de toplam 25 mahalle bulunuyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 41 bin 278 nüfusa sahip Çeşme’nin en kalabalık bölgesi olan Alaçatı, yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistiklerin uğrak tatil beldeleri arasında yer alıyor. Alaçatı’nın yanı sıra Dalyan ve Ilıca da bölgenin dikkat çeken mahallelerinin başında geliyor. 
Çeşme yazlık villa, müstakil ev gibi konut seçenekleri de bölgede yaşamak ve yatırım yapmak isteyenlerin yakın merceğinde. Peki, Çeşme’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Çeşme satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Çeşme emlak piyasasına dair bilinmesi gerekenler…

Çeşme satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.11 arttı!
Zingat.com Bölge Raporu 2018 Mayıs ayı verilerine göre, İzmir’in emlak piyasasında yıldızı parlayan ilçesi Çeşme’de son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.11 artış gösterdi. İlçede ortalama konut metrekare fiyatları 5 bin 193 TL oldu. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Çeşme satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 389 bin 497 TL, maksimum 649 bin 161 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 519 bin 329 TL olarak belirtiliyor.  
Konut fiyatlarının dışında bölgedeki sosyo-ekonomik durumda ev arayanların dikkat etmesi gereken unsurlardan. Çeşme’nin yaşanabilirlik, refah ve kültürel düzeyi puanlarının ortalaması alınarak hesaplanan sosyo-ekonomik durumu A+. Şehrin yaşanabilir ilçesinde nüfusun çoğunluğunu 0-14 yaş aralığını oluşturuyor. Bölgede yaşayanların yüzde 63’ünün medeni durumu ise evli. 

Çeşme kiralık daire fiyatları 1.303 TL’den başlıyor!
Çeşme’de kiralık daire arayışı özelikle yazın hızlanıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çeşme kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.303 TL ile 2 bin 171 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.737 TL olarak gösteriliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi de 25 yılı buluyor. 
Kaynak: https://www.zingat.com/


ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP