​Bodrum’da Kiralık Daire Arayanların Bilmesi Gerekenler

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 28.06.2018

Kez Okundu

Bodrum, 164 bin 158 nüfusuyla Muğla’nın en kalabalık ilçesi olarak adından söz ettiriyor.

Ekonomisinde turizmin ağırlıkta olduğu Türkiye’nin popüler tatil beldesi Bodrum, hem yerli hem de yabancı turistlerin yazın tercih ettiği yerlerin başında geliyor. 
Yaz aylarında nüfusun artış gösterdiği Bodrum’da toplam 53 mahalle bulunuyor ve tüm ilçelerde emlak piyasası oldukça hareketli. Yazlık ev aramalarının yüksek olduğu ilçelerden Bodrum’da farklı konut tipleri yer alıyor. Satılık ve kiralık daire alternatifin fazla olduğu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun konut bulmak mümkün. Peki, Muğla’nın konut pazarında öne çıkan ilçesinde kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli? Bodrum kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Bodrum’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler:

• Araştırma yapın 
Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’da kiralık daire ararken öncelikle araştırma yapmalısınız. Bodrum genelinde kiralık daire fiyatları ne kadar? Bodrum’un en pahalı ve en uygun fiyatlı mahallesi hangisi? Bölgeye dair kapsamlı bir araştırma ve fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize uygun evi bulabilirsiniz. 

• Lokasyon belirleyin 
Bodrum’un hangi mahallesinde yaşamak istiyorsunuz? Tutacağınız kiralık daire hastane ve AVM’ye yakın mı? Yer belirlerken bu unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Diğer taraftan oturacağınız semtteki demografik bilgileri de araştırmalısınız. Mesela; nüfus yaş aralığı, bölgede yaşayanların eğitim ve sosyo-ekonomik durumunu yakından inceleyerek kararınızı şekillendirebilirsiniz. 

• Kiralayacağınız daireyi yakından inceleyin 
Beğendiğiniz kiralık daireyi yakından incelemelisiniz. Daireyi yakından incelerken ev sahibine, merak ettiğiniz soruları sormalısınız. Tesisat sağlam mı? Ev depreme dayanaklı mı? Evde tadilat gerektirecek bir durum var mı? Ayrıca evi kiralamaya karar verdiyseniz kira sözleşmesi yapmadan; depozito, ödeme ayrıntıları ve aidat giderleri gibi detaylara dikkat etmelisiniz.

Bodrum kiralık daire fiyatları 1.611 TL’den başlıyor!
Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Bodrum kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 1.643 TL, maksimum 2 bin 739 TL arasında değişiyor. 2017 yılında bölgede ortalama kira fiyatı 2 bin 29 TL iken, bu yıl 2 bin 191 TL olarak ölçümleniyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresini gösteren, amortisman süresi de 19 yılı buluyor. 
Bodrum’daki satılık dairelerin en yüksek metrekare fiyatına sahip olan mahalleleri arasında ilk üç sırada Ortakent, Konacık ve Gümbet öne çıkıyor. 
Kaynak: Zingat

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP