Avcılar’da 4 Kat Yasağı Kalkıyor

Kategori : Kentsel Dönüşüm
Tarih : 03.05.2017

Kez Okundu

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar’da 4 kat yasağının kaldırılacağını açıkladı…

1999 Marmara depreminden en çok etkilenen ilçeler arasında yer alan Avcılar’da kentsel dönüşümün önünde en büyük engel olarak görülen “4 kat” yasağı kalkıyor.
Avcılar kentsel dönüşümle birlikte gelinen çalışmalarda İBB Başkanı Kadir Topbaş, Eski yapıların yenilenmesinin önünde kat engeli olduğunu belirten  , 2008’de dönemin belediye başkanının talebi ile deprem riski nedeniyle imarda indirim yapıldığını onun tekrar eski haline getirileceğini söyledi. 
 “Avcılar'daki 2 mahalle; Tahtakale ve Yeşilkent ile ilgili çalışmalar sürüyor, Yeşilkent'te 5 binlik imar planları hazırlandı bitti, oraya Kiptaş'ı sokuyoruz; bir model ortaya çıkarsın da insanlar modeli görsün diye. Yasanın verdiği yetkiyi ilçe belediyeleri kentsel dönüşümü adalar bazında bu yetkileri var kendilerinde bunu yapabilirler. İstanbul'da bazı belediyeler bunu başarı ile yapmakta. Esenler, Beyoğlu, Güngören, Kağıthane, Esenyurt Belediyeleri ve Kartal Belediyesi de bu yetkiyi aldı Bakanlar Kurulu kararı ile. Buna yetkileri var. Buradan sanki büyükşehir önümüzü kapatıyor denilmesin diye bunları söylüyorum." dedi. ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
TOP