Ankaralılara Köy Hayatı Yaşatacak Yeni Proje! İncek BellaPais

Kategori : Proje Haberleri
Tarih : 24.05.2018

Kez Okundu

BAŞKENTTE AKDENİZ KÖYÜ YAPIYORLAR! İNCEK BELLAPAİS BÜYÜKŞEHİRDE KÖY HAYATINI YAŞATACAK

BARIŞ İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET AKYÜZ: 
“ANKARALILAR İNCEK BELLAPAİS İLE AKDENİZ’İN KEYFİNİ VE HUZURUN YAŞAYACAK”

Barış İnşaat, Ankara’ya çok özel bir proje kazandırıyor. Konut sektöründe kalite ve özgünlüğü sürdürülebilirlikle buluşturan Barış İnşaat, Ankara’da gerçekleştirdiği son projesiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Kuzey Kıbrıs’ın dünyaca ünlü Bellapais (Beylerbeyi) Köyü’nün güzelliğinden ve huzurundan ilham alan Barış İnşaat, başkentteki 105 bin metrekare inşaat, 30 bin metrekare arsa alanı olan konut projesinin tam ortasına 8 bin 500 metrekarelik bir Akdeniz köyü kuruyor.

“İncek BellaPais ile Ankara’nın içinde Akdeniz’i yaşamaya davet ediyoruz” diyen Barış İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyüz, “Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köylerinden biri olan Bellapais’ten adını alan İncek BellaPais Konutları’nda Ankaralıları yoğun iş temposundan ve stresinden uzaklaştıracak, çocukların doğa sevgisi ve köy hayatını deneyimleyebilecekleri, göletleri,kafeleri, değirmenleri, taş yolları, çeşmesi ve köy evleri ile tipik bir Akdeniz köyü inşa ediliyoruz. Barış İnşaat olarak İncek’te, mimarisinden peyzajına kadar Bellapais Köyü’nü tüm detayları yaşatmak istiyoruz. İncek BellaPais Konutları sakinleri sadece ev değil aynı zamanda bir köy sahibi de olacaklar. İncek BellaPais projesi, çevreci yönü, sosyal donatılarının da yer aldığı köyü, yeşil dokusu ve sürdürülebilir yaşam tarzıyla Ankara’da hatta Türkiye’de bir ilk olacak” diye konuştu.

LANSMANA ÖZEL FİYATLARLA SATIŞTA
KKTC’den de davetlilerin yer aldığı yoğun bir katılımla 11 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen lansmanla görücüye çıkan İncek BellaPais Konutları, lansmana özel fiyat avantajlarıyla satışa sunuldu. İncek’te örnek dairelerin yer aldığı bölgede yapılan lansmana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel, KKTC Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekil Halil İbrahim Yılmaz, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, ATO eski Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda davetli katıldı.

İncek BellaPais ile konut ve sosyal tesis kavramlarını yeniden tanımladıklarını ve bu hedefle sürdürülebilir bir konut projesi için yaratıcı fikirleri değerlendirdiklerini vurgulayan Mehmet Akyüz, şunları söyledi:

"Ankara’da “Akdeniz” çağrışımlı, sürdürülebilir bir yaşam alanı tasarlıyoruz. İnsan “doğasına” uygun konutlar, donatılarla, insanı doğadan koparmadan konforu, huzuru, sağlığı ve mutluluğu sunacak şekilde ‘İncek'te bir Akdenizli’ temasıyla projelendirdik İncekBellaPais’i. Çocukların evlerinin hemen yanı başında köy hayatını deneyimleyebileceği, pencerelerinden görünen doğal güzelliklerle zenginleşen bir Akdeniz köyünde yaşamanın keyfini sunuyoruz. Sürdürülebilir yetenekleri, pozitif enerjisinin öne çıktığı İncek BellaPais, yüksek tavanlı ferah evleri, dönüşüme, üretime, yenilenmeye uygun biçimlendirilmiş “köy deneyimi” yaşatan 8 bin 500 metrekare alana kurulacak Bellapais köyü, toplam 15 bin metrekare yeşil alanı ve sosyal alanları. açık spor alanları, yürüyüş yolları, tenis kortları, basketbol alanı gibi donatıları gün ışığına, doğal havalandırmaya izin
veren; değişen iklim koşullarına dirençli tasarım ve boyutlardaki cepheleri ve pencereleri, yeşil teraslı ve yeşil manzaralı dubleksleri, enerji maliyetini düşüren mimarisi, çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek yenilikçi malzeme seçimi, yüksek performanslı ısı - ses - yangın yalıtımı, iklim değişikliği ve yükselen sıcaklıklara uyumlu bitki seçimi, sulama sistemi, engellilerin, yaşlıların yaşamını kolaylaştıran ergonomik tasarımları ile sürdürülebilir bir konut projesi.”

KKTC’NİN TURİZM ELÇİSİ OLACAK
Dünyanın dört bir yanından turisti ağırlayan KKTC’nin BellaPais Köyü’nün kendilerine ilham kaynağı olduğunu ifade eden Akyüz, “Bellapais Köyü, Beşparmak Dağları’na sırtını vermiş sokaklarında tarih ve huzur kokan bir dağ köyüdür. Yaz-kış dünyanın her yerinden gelen turistleri ağırlayan ve sözcük anlamı ‘güzel ülke’olan BellaPais köyü ne yazık ki Türkiye çok bilinmiyor. Türkiye’nin ve KKTC’nin birçok yerinde üç kuşaktır konut, tatil köyü, spor tesisi, iş merkezi, kamu kurum binası gibi yüzlerce gayrimenkul ve taahhüt projesi gerçekleştiren bir firma olarak, son projemizle aynı zamanda KKTC’nin turizm potansiyeline dikkat çekmeyi hedefledik. Gören herkesin çok etkilendiği Bellapais (Beylerbeyi) Köyü’nü Ankaralılar da tanısın, hatta tatil seçenekleri arasına Bellapais’i de alsın istiyoruz. KKTC’nin farklı turizm alternatifleriyle de tanınmasına katkı yapmak
istiyoruz. Dolayısıyla İncek BellaPais’te konut sahibi olanlar kazansın, Ankara kazansın, Türkiye kazansın, KKTC kazansın istiyoruz” şeklinde konuştu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KONUTLARA ÖRNEK PROJE
İncek’te, TOKİ Milletvekilleri konutları hemen yanında Bahçeşehir Koleji’nin karşısında, özgün mimarisiyle dikkat çeken BellaPais, 3 ayrı adada 105 bin metrekare inşaat, 30 bin metrekare arsa alanı üzerinde toplam 433 konuttan oluşuyor. İncek BellaPais Konutları alışılagelmiş konut projelerinden farklı olarak sürdürülebilir yönüyle de öne çıkıyor.

Farklı 18 tip daire seçeneği sunan İncek BellaPais, 3 adet dikey, 2 adet yatay blok olmak üzere 5 adet bloktan oluşuyor. Dikey bloklarda katta 3+1, 4+1, 5+1 dairelerin yanı sıra yatay bloğunda 3+1, 4+1 ve 5+1 teraslı ve bahçe dublekslerinin olduğu toplam 237 daire yer alıyor. Rezidans olarak projelendirilen diğer ada parselde ise, dikey ve yatay 2 blokta, 1+1, 2+1 ve 3+1 teraslı dubleks ve bahçe dubleksleri olmak üzere toplam 196 daire bulunuyor.

İncek BellaPais’in farklı bir diğer özelliği ise dairelerde tavan yüksekliğinin net 3.2 metre, kapı yüksekliğininse 2.6 metre olması. Isıtma sistemi yerden ısıtma olarak yapılan konutlarda dairelerde vestiyer odası, çamaşır odası, yatak odasında ebeveyn giyinme odası, fonksiyonel dolaplar, mutfaklarda ankastre davlumbaz, ocak, fırın ve akıllı ev sistemi standart olarak yer alıyor. BellaPais’in her blokunda kapalı otoparkın yanı sıra içinde kapalı yüzme havuzu, fitness center ve spa merkezi olan sosyal tesisler yer alıyor.

KONUT SEKTÖRÜNDE BEKLENTİLER DEĞİŞİYOR
Artan nüfus ve değişen konut tercihine bağlı olarak Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara’da da nitelikli konut açığının devam ettiğine dikkat çeken Mehmet Akyüz, şöyle devam etti: “Konut sektöründe beklentiler sürekli değişiyor. Günümüzde özellikle site şeklinde güvenlikli, konforlu lüks konut projeleri ilgi görüyor. Şehir merkezindeki eskiyen yapılardan, modern yaşam merkezlerine geçmek isteyenler ile sanayi ve ticaretteki hızlı gelişme ve üniversitelerin sayısının hızla artması ve sürekli göç alan Ankara’nın konut ihtiyacı her zamankinden fazla artıyor. Son dönemdeki konut tercihlerinde yeşil alanların fazlalığı, çocukların yetişme ortamı, çevre faktörü,
komşuların eğitim durumu, güvenlik, etkili oluyor. Biz de Barış İnşaat olarak bu tercihlere cevap verecek sürdürülebilir projeler üretiyoruz.
İncek BellaPais Konutları da alışılagelmiş konut projelerinden farklı olarak sürdürülebilir yönüyle de öne çıkıyor. İncek BellaPais ile konut ve sosyal tesis kavramlarını yeniden tanımladık ve bu hedefle sürdürülebilir bir konut projesi için yaratıcı fikirleri değerlendirdik. İncek BellaPais Konutları; yüksek tavanlı ferah evleri; dönüşüme, üretime, yenilenmeye uygun projelendirilen ‘köy deneyimi’ yaşatacak Bellapais köyü; gün ışığına ve doğal havalandırmaya izin veren, değişen iklim koşullarına dirençli cepheleri ve pencereleri; yeşil teraslı ve yeşil manzaralı dubleksleri; enerji maliyetini düşüren mimarisi, çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek yenilikçi malzeme seçimi; yüksek
performanslı su, ısı, ses ve yangın yalıtımı; iklim değişikliği ve yükselen sıcaklıklara uyumlu bitki seçimi, sulama sistemi; engellilerin, yaşlıların yaşamını kolaylaştıran ergonomik tasarımları ile sürdürülebilir bir konut projesi.
Ayrıca binaların yağmur iniş borularına takacağımız aparatlarla yağmur suyunu doğaya bırakmadan depolayıp, bahçe sulama ve çevre temizliğinde kullanılmasını sağlayacak sistemle başka projelere de örnek ve öncü olmak istiyoruz”

İncek BellaPais projesinin görselleri için Tıklayınız.
Barış İnşaat hakkında bilgi almak İçin Tıklayınız.
 

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...14 Sonraki
TOP