Ankara’nın Konutta En Değerli İlçeleri!

Kategori : Sektör Haberleri
Tarih : 10.07.2018

Kez Okundu

Türkiye’nin başkenti Ankara, İstanbul’dan sonra en yüksek konut satışının yaşandığı ikinci şehir.

Nüfusu ve şehirde yaşayanlara sunduğu olanaklarla yaşamak için en çok tercih edilen şehirlerin başında gelen Ankara, konut fiyatlarıyla da gayrimenkul yatırımı yapacakların ilgi odağındaki yerini koruyor. 
Emlak pazarı açısından da canlılığını her dönem koruyan Ankara, ikinci el konut piyasası kadar markalı konut projeleriyle de dikkat çekiyor. Ankara’da şehir genelinde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin ortalama konut satış fiyatı 134 bin 622 TL ile 224 bin 370 TL arasında değişiyor olsa da, bu rakam aralığı ilçeden ilçeye, hatta semtten semte ve konutun bulunduğu binanın birinci el ya da ikinci el oluşuna göre farklılık gösterebiliyor. 
İşte Zingat.com Mayıs 2018 verilerine göre Ankara’da konut satın almayı düşünenler için başkentin metrekare fiyatı en yüksek ilçeleri…

Çankaya başkentin en değerli ilçesi
Satılık konut fiyatı son bir ay içerisinde en çok artış gösteren ilk üç bölge Etimesgut (yüzde 2,66), Beypazarı (yüzde 2) ve Akyurt (yüzde 2) olsa da, Ankara’nın satılık konut metrekare fiyatı en yüksek ilçelerinin başında Çankaya geliyor. Çankaya’da satılık konut metrekare fiyatı yaklaşık 2 bin 514 TL civarında. 
Çankaya’yı Gölbaşı ve Yenimahalle takip ediyor. Gölbaşı ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 253 TL seviyesinde. Gölbaşı aynı zamanda pek çok markalı konut projesine de ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki birinci el konut fiyatları dairelerin oda sayısından sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermekle birlikte, fiyat aralığı 250 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.

Yenimahalle de Ankara’nın satılık konut metrekare fiyatı yüksek ilçelerinden biri. Tıpkı Gölbaşı gibi yeni konut projelerinin yoğunlaştığı bölgeler arasında yer alan Yenimahalle’de ortalama 100 metrekarelik ikinci el konutların metrekare başına satış fiyatları ise 2 bin 42 TL. 
Ankara’da ev satın alacaklar için konut geri dönüş süresi de önemli bir faktör. Satın alınanan konutun kiraya verilmesi durumunda yatırımın ne kadar sürede geri döneceğini gösteren konut geri dönüş süresi Ankara genelinde yıl. İlçeler bazında bakıldığında ise konut yatırımı geri dönüşü Çankaya ve Gölbaşı’nda 20, Yenimahalle’de ise 21 yılı buluyor.
Kaynak : Zingat

ÜYE YORUMLARI (0 ADET)

Emlak Konut Proje Haberleri

İnşaat Sektörindeki en güncel haberler burada
1 2 3 ...42 Sonraki
TOP