GİZLİLİK POLİTİKASI

Portalda sunulan hizmetler Tekno Tanıtım Medya ve Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır. Bu portalı kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm maddeleri tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. Portal üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriğin depolandığı veritabanına yalnızca ilgili içeriklerin görüntülenmesi amacıyla ve/veya İlilproje.com’un yazılı olarak izin verdiği kullanım koşulları çerçevesinde üçüncü kişilerce erişilmesi hukuka uygundur. Bunun dışındaki yapılan erişimler hukuka aykırı olup; İlilproje.com’un gerekli talep, dava ve takip hakları saklıdır. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan veya dolaylı zararlardan sitemiz, firmamız, sitemiz çalışanları, editörlerimiz ve danışmanlarımız sorumlu olmayacaktır. Bu Sitede oturum açma ve kaydolma hizmetleri sağlamak üzere kullanıcı adı ve şifre kullanılmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre kullanarak Sitede oturum açmak istediğinizde, e-posta adresinizle birlikte bir parola yazmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden, yetkili olmayan kişiler tarafından kullanımından yalnızca siz sorumlusunuz.

Sitemizde kayıt olan üyelere ait her türlü bilgi gizli tutulur. Ancak bazı özel bilgiler (örneğin üyenin sorduğu sorular ve uzmanlar tarafından verilen yanıtlar), yayınlanabilir. Buna karşın, yayından kaldırılması talep edilen bir bilgi varsa, iletişim sayfası kullanılarak site yönetimine bildirilmelidir. Portalımızda yer alan proje bilgileri, makale, ansiklopedik bilgi, duyuru ve tanıtım bilgilerinin bir bölümü güvenilirliğine inanılan kaynaklardan gerekli telifleri ödenerek elde edilmiştir. İçeriğin bir bölümü ise, editörlerimiz, proje sayfalarından ve üyelerimiz tarafından oluşturulmuştur.

Üyelerimizin siteye kayıt ettiği bilgilerin her türlü yayınlama ve yayma hakları dahil tüm telif hakları İlilproje.com sitesine aittir. Üyelerimizin siteye kayıt ettiği herhangi bir bilgiyi yayınlamak veya yayınlamamak kararı tek başına İlilproje.com 'a aittir. İlilproje.com; kayıt edilen bir bilgiyi silebilir veya içeriği değiştirerek yayınlayabilir.

Sitemizde bulunan, veya herhangi bir üye (ziyaretçi, uzman vb) tarafından eklenen içerik üzerinde üçüncü bir şahıs veya kuruluşun telif hakları iddiası varsa bunu usulünce sitemiz yönetimine bildirilmesi durumunda, inceleme yapılacak ve gerekirse tartışmaya konu bilgiler sitemizden silinebilecektir. İçeriğimizin yeniden yayımı veya herhangi bir ortamda basılması sitemizin bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Hiçbir şekilde yazılı izin alınmaksızın kısmen veya tamamen kopyalanması, başka yerlerde kullanılması, dağıtılması, çoğaltılması, değiştirilmesi veya ileride kullanılmak üzere bilgisayar sistemlerine aktarılması kesinlikle yasaktır. Sitemizde herkes düşüncesini özgürce ifade etme hakkında sahiptir ancak yorumlar önce editör onayından geçecektir.

Paylaşım ve tartışmaların düzeyli bir şekilde devam ettirebilmesi için aşağıdaki kurallara uyulmasını rica ederiz. Aşağıdaki özellikleri taşıyan yazılar, yorumlar, mesajlar, resimler ve diğer tüm içerikler site editörleri tarafından silinir; Türkiye Cumhuriyeti yasaları açısından suç oluşturacak nitelikte olan yazılar. Herhangi bir şekilde küfür ve hakaret içeren yazılar. Yasalarca 18 yaşından küçükler için sakıncalı görülen türde cinsel içerik taşıyan yazılar. Terörü, terör örgütlerini veya örgüt yöneticilerini öven mesajlar. Hangi dine ait olursa olsun, bir dinin kutsal saydığı değerlere hakaret içeren veya bu dinin bağlılarını tahrik edecek türde yazılar. Herhangi bir siyasi partinin veya herhangi bir siyasi görüşün propagandasını yapan yazılar. Reklam amaçlı yazılar. Herhangi bir kişi, kurum veya marka hakkında somut delile dayanmayan suçlama ve hakaretler içeren yazılar. Diğer bir üyeye sataşma içeren, diğer üyeleri taciz eden yazılar. Site yönetimine hitap eden yazılar. (Bu tür yazılar forum sayfaları yerine iletişim sayfasına yazılarak doğrudan site yönetimine iletilmelidir.) Tamamı büyük harfle yazılan yazılar. Boş mesajlar. Anlamsız yazılar. (örnek : ljsdgnlk343kdsa) HTML kodlarıyla yazılan ve sayfa yapısı bozan yazılar. Forum konusuyla ilgisi olmayan mesajlar. Üyelerin kendi kişisel bilgilerini, ünvanlarını, telefon ve mail adreslerini verdikleri yazılar. Yorum niteliği taşımayıp soru niteliğinde yazılan yazılar. Bu tür yazılar yazıldığında mesaj, yazı veya resim; ilgili editör tarafından yayından kaldırılır. Yazının içeriği gerektiriyorsa, üyenin üyeliği Pasif yapılır. Üyeliği Pasif yapılan bir kişi sisteme giriş yapamaz. Bu türde yazılar yazmakta ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilir. Ayrıca yapılacak araştırma sonunda bu kişi tarafından kullanıldığı anlaşılan başka rumuzlar varsa bu rumuzlar da iptal edilir.

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, ililproje.com işbu gizlilik politikası ve üyelik sözleşmesinden herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, ililproje.com açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için İlilproje.com’un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve İlilproje.com’un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir.

İlilproje.com, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman web sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. İlilproje.com 'un değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Web Sitesi'nde yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.

Güncellenme Tarihi: 01/07/2013

TOP