​Hisseli tapuya konut kredisi nasıl verilir? Hisseli tapuya konut kredisi şartları nelerdir?

Konut kredisi kullanımı konusunda en çok merak edilenler arasında hisseli tapuya kredi verilip verilmediği sorusu yer alıyor. Peki hisseli tapuya sahip olanlar kredi başvurusunda bulunabilir mi? Hisseli tapuya kredi verilir mi?

Kategori : Finansman
Tarih : 14.02.2015

Kez Okundu
Tek başına konut alma sıkıntısı çekenler birleşerek hisseli tapu yöntemiyle ev sahibi oluyor. Hisseli tapuya konut kredisi çekenler kredi taksitlerini ortaklaşa ödeyebiliyorlar.

Bu yöntem, genellikle oturum amaçlı değil yatırım amaçlı olarak mesken sahibi olmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Hisseli tapuya krediyi kimi bankalar verirken, kimi bankalar bu kredi türüne sıcak bakmıyor. Peki hisseli tapuya kredi nasıl verilir?

Hisseli tapuya konut kredisi şartları
Hisseli tapuya konut kredisi şartları bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor. Bu kredi türünde daha önceden evi satın alacak kişilerin aile bireylerinden oluşması şartı aranıyordu. Son zamanlarda bu koşullar da genişletilerek; kimi bankalarda aile bağlarıyla bağlı olma şartı aranmıyor. 

Bu yöntemde bankalar, tek tapu üzerine kredi çıkartarak, alıcıların birini kefil birini borçlu gösteriyor. Bir diğer yöntem ise her alıcı için kredi onayı vererek, herkesi kendi borcundan sorumlu tutuyor.  

Finansman kategorisindeki diğer haberler

TOP